Skip to content Skip to footer

Marius Povilas Elijas Martynenko, Leidėjas „Tyto alba“

Knyga „Be penkių pasaulio pradžia“ – autentiški ir sukrečiantys, asmeniški 24 metų autoriaus Mariaus Povilo Elijo Martynenko išgyvenimai, sugulę į istorijas ir apmąstymus, kurie kuria neįprastas patirtis ir atveria tragikomišką pasaulio vaizdą.
M. P. E. Martynenko nepritapo universitete, kur studijavo filosofiją ir vertimą iš anglų ir italų kalbų.
Metus autorius praleido su vienuoliais, melsdamasis, atlikdamas kasdienius darbus, tačiau ir tuomet negalėjo gyventi be rašymo – rašydavo laiškus. Šiuo metu jis mokosi aktorystės, o naktimis dirba bare, kurio istorijos rado savo vietą ir pirmojoje autoriaus knygoje. Kaip ir patirtys iš ligoninės, mat M. P. E. Martynenko net trylika kartų patyrė hipoglikemines ir hiperglikemines komas, po kurių atsibusdavo reanimacijoje. Patirtys, kurių gausybė tikrai nustebintų daugelį, ne tik suteikia autoriui medžiagos rašymui, bet ir padėjo rasti savitą, išskirtinį kalbėjimo toną. M. P. E. Martynenko yra dirbęs vertėju, redaktoriumi, garsintoju, šokolado pardavėju, šviesolaidinių kabelių testuotoju, padavėju, barmenu, subtitruotoju, laiškanešiu, naktiniu portjė viešbutyje. Sutikti žmonės ir išgyventos situacijos atsiskleidžia pasakojimuose, parašytuose nevengiant sarkazmo ir ironijos, tragikomiškai pateikiant skaudžius ir žiaurius išgyvenimus.
Specialistai Martynenko kūrybą vadina performatyviaja poezija, nes ji netelpa į tradicinių žanrų rėmus. Tiesa, net daugelis kritikų pripažįsta, kad geriausiai šio autoriaus kūryba skamba tuomet, kai ją skaito jis pats. Šiuo metu pas O. Koršunovą vaidybą studijuojantis M. P. E. Martynenko turi įspūdingą balsą ir puikiai perteikia tai, ką nori pasakyti savo pasakojimais.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: