Mes nuolat karštligiškai dirbame, kad būtume laimingi. Tai kodėl vis tiek esame nelaimingi? Knygoje „MENAS NIEKO NEVEIKTI“ apdovanojimus pelniusi žurnalistė Celeste Headlee ragina keisti mąstymą, nustoti ignoruoti savo gerovę, išmokti atidėti darbus ir pradėti gyventi, o ne daryti.
Nors nuolat ieškome naujų būdų, kaip optimizuoti savo kūno ir proto jėgas, kad pasiektume didžiausią našumą, dirbame ne mažiau, o daugiau, gyvename sunkiau, o ne protingiau, tampame vis labiau vieniši ir apimti nuolatinio nerimo. Stengiamės absoliučiai viską daryti tobulai, tad keliame kartelę vis aukščiau ir aukščiau. Kodėl savo laiką vertiname pagal efektyvumą, o ne prasmę? Kodėl negalime tiesiog pailsėti?
Keista, bet vidines problemas dažnai sprendžiame išorinėmis priemonėmis. Todėl nieko neišsprendžiame bausdami save dietomis, laikydamiesi griežtų produktyvumo programų ar taikydami naujausias savęs tobulinimo schemas, nes iš tiesų tereikia išmokti skirti laiko sau, nesilaikant griežtos darbotvarkės ir negalvojant apie naudą, ir iš naujo apsibrėžti, kas tikrai mums svarbu.
Svarbiausia – suprasti, kas daro mus žmonėmis: tai kūrybiškumas, socialiniai ryšiai (Instagram’as nesiskaito!), gebėjimas mylėti, mąstyti ir džiaugtis. Celeste strategija leis jums atgauti savo gyvenimo kontrolę ir tapti nepriklausomais nuo netikro efektyvumo, tai yra:
- Išmokti suvokti laiko tėkmę ir įvertinti, kaip jį leidžiate.
- Liautis lyginti save su kitais.
- Investuoti į kokybišką laisvalaikį. Išmokti tiesiog panirti į karštą vonią ir klausytis muzikos.
- Leisti laiką akis į akį su draugais ir šeima.
Atėjo laikas atgauti savo laisvalaikį ir pakeisti požiūrį, dėl kurio mes visi tampame liūdnesni, sergantys ir mažiau produktyvūs. Grįžkime prie gyvenimo būdo, leidžiančio mums tapti laimingesniems!
Obuolys