Skip to content Skip to footer

Šventinė diena Lumpėnų bibliotekos mažųjų skaitytojų širdelėse

Nuskambėjus, nuaidėjus Šv. Velykas skelbiantiems varpams, Lumpėnų bibliotekoje ši džiaugsmingiausioji pavasarinė šventė pratęsta: nuo pat balandžio 26-osios dienos ankstyvo rytmečio šioje bibliotekoje vyko literatūrinių, kūrybinių, edukacinių renginių fiesta jauniesiems bibliotekos bičiuliams – vaikams bei paaugliams, skirta ne tik Velykų šventės akimirkų prisiminimui, tačiau taipogi ir Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės pradžios paskelbimui.

 

Vos tik pavasario saulės spinduliai nutvieskė laukus, gatves ir klonius, patys ištikimiausi įvairaus amžiaus skaitytojai rinkosi bibliotekos kiemelyje dalyvauti gražiausio margučio rinkimų bei ridenimo akcijoje ir išmėginti jėgas piešiant originaliausiai išmargintą velykinį kiaušinį. Nuvilnijus kūrybinių linksmybių bangai, visi knygos ir bibliotekos draugai – vaikai ir jų tėveliai – susėdo bibliotekoje skaityti eilių, apsakymų, padavimų ir pasakaičių apie Velykas.

Pasidalijus mintimis, kurio mažylio margutis buvo ne tik gražiausias, bet ir stipriausias, prasidėjo literatūros, geriausių skaitytojų pagerbimo, skaitomiausios bibliotekos knygelės rinkimų popietė „Knygos – pasaulio paslapčių saugotojos“. Šventės svečiams pasveikinamąjį žodį tarė Lumpėnų kaimo seniūnė Danguolė Mikelienė. Ji kalbėjo apie knygos, skaitymo ir nuolatinio mokymosi reikšmę žmogaus gyvenime bei pasveikino į renginį atėjusias vaikučių mamas su artėjančia Motinos diena. Nuolatinė Lumpėnų bibliotekos renginių lankytoja, etninės kultūros puoselėtoja, skaitovė bei liaudies dainų atlikėja Ramutė Murauskienė susirinkusiems renginio svečiams perskaitė rašytojos Birutės Lenktytės padavimą „Kaip atsirado Žemė?“, skirtą jaunosios kartos domėjimosi gamta ir jos puoselėjimo skatinimui. Organizuoti garsiniai grožinės literatūros kūrinių skaitymai „Valanda su J. Marcinkevičiaus poezija“, skirti 2010 m. vasario 16 d. Anapilin iškeliavusio žymaus dramaturgo, poeto, vertėjo, visuomenės bei kultūros veikėjo Justino Marcinkevičiaus šviesiam atminimui, jo brangintai gimtajai kalbai bei lietuviškai knygai. Eilėraščius iš šio rašytojo knygų „Dienos drobulė“ ir „Vienintelė žemė“ popietės dalyviams skaitė Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinės mokyklos moksleivės Indrė Trinkaitė ir Inesa Andriukaitytė.

Šventės metu vaikams bei paaugliams pateiktos įspėti įvairios minklės apie lietuviškus papročius, tradicijas, šventes, vaikiškų knygelių personažus. Šitokia edukacine atrakcija siekta sužadinti vaikų žingeidumą ir norą skaityti, meilę lietuviškai knygai. Bibliotekininkės Nijolės Šedienės užduotos mįslės buvo įmenamos labai greitai: mažesnieji, aplenkdami vyresniuosius, labai aktyviai atsakinėjo į jas. Iškilmingai ir pakiliai pažymėta baigiamoji šventinės popietės vaikams, paaugliams ir jų tėvams dalis: jos metu apdovanoti geriausi jaunieji skaitytojai. Ant ištikimiausių  bibliotekos lankytojų rankelių nugulė Lumpėnų seniūnijos įsteigti saldūs prizai. Gardumynais bei knygelėmis apdovanota dešimt daugiausiai knygų perskaičiusių bibliotekos bičiulių. Jais tapo: Inesa Andriukaitytė, Roberta Bačiulytė, Paulina Čiužaitė, Raminta Čiužaitė, Inesa Gaubytė, Renatas Karnauskas, Julius Masedunskis,  Benas Mažutis, Indrė Trinkaitė bei Karolina Valaitytė.

Pasidalinę šventinės dienos įspūdžiais, renginių ciklo dalyviai kitądien vėl pažadėjo grįžti bibliotekon, kur vėl susitikus nenutils vaikų balsai ir vartomų knygų lapų šlamėjimas.

{gallery}20110428NRengLumpenu{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: