Skip to content Skip to footer

Velykinis „Protų mūšis“ Lumpėnuose

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Lumpėnų filialas pakvietė kraštiečius į Lumpėnų laisvalaikio salėje organizuotą Šv. Velykoms skirtą etnografinę-edukacinę popietę „Velykų tradicijų gija Lietuvoje“. Šios vienos gražiausių pavasario švenčių proga renginio dalyvius ir svečius sveikino bei gardžias vaišes dovanojo Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos seniūnė Danguolė Mikelienė.

Po šiltų sveikinimų pynės, visiems susiskirsčius į dvi komandas, prasidėjo pavasariškai šviesus ir velykiškai spalvingas lumpėniškių „Protų mūšis“, kurį parengė ir vedė Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio  gimnazijos Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Rolanda  Rakauskienė, o jai talkino tos pačios mokyklos raštinės vedėja bei bibliotekininkė Vida Zyliavienė. Kadangi visa ši protų mankšta sukosi apie vienintelę temą – Šv. Velykas – už kiekvieną teisingai atsakytą klausimą komanda pelnydavo ne balus, o saldžius velykaičius… Ir kaip Jūs manote, kas gi laimėjo? Ogi draugystė.

Popietės metu įvairias šviečiamąsias rungtis keitė teatralizuoti vaidmenų žaidimai, o renginio kulminacija tapo apvaliojo stalo diskusija apie velykinio stalo dekoravimo ir kiaušinių marginimo tradicijas Pagėgių krašte, Mažojoje Lietuvoje bei kituose Lietuvos regionuose.

 

 

Nijolė Šedienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Lumpėnų filialo bibliotekininkė

{gallery}20170422NReng_Protu_musis{/gallery}

Nuotraukų autorė Rolanda Rakauskienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: