Skip to content Skip to footer

2023 m. spalio 12-29 dienomis po Lietuvą pasklido tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, kuris į bibliotekas prie ekranų pakvietė žiūrovus ir jiems parodė daug netikėtų, įkvepiančių, atvirų, drąsių, iššaukiančių, demaskuojančių istorijų. Šie virtualūs kino seansai nemokamai buvo rodomi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje bei Lumpėnų, Piktupėnų, Stoniškių,  Šilgalių, Vilkyškių ir Žukų filialuose.

Jaunųjų žiūrovų dėmesį prikaustė kino seansai „Džiulijeta ir vėžliai plastikinėj sriuboj“ bei „Dveji Jasminos namai“. Didžiulio suaugusiųjų susidomėjimo bei emocinio įsitraukimo sulaukė dokumentiniai filmai „Amžini prisiminimai“, „Laiškas Ukrainai“, „Varnos yra baltos“ ir „Žurnalisto nužudymas“. Po filmų peržiūrų transliuoti virtualūs susitikimai su kino kūrėjais.

Pagėgių krašto bibliotekose vykusiuose kino seansuose dalyvavo 139 žiūrovai. Ne vienas jų, stebėdamas dokumentinėse juostose pasakojamas istorijas, ir ašarą nubraukdavo, ir įspūdžiais bei kilusiomis mintimis pasidalindavo. Vydūno viešosios bibliotekos bei filialų lankytojai teigė, jog šios tikros, nesuvaidintos istorijos sukūrė neišdildomas akimirkas širdyse ir paliko daug erdvės apmąstymams…

Už nuolatinę gražią kultūrinę bičiulystę bibliotekos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos ir Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos bendruomenėms bei Pagėgių krašto bibliotekų lankytojams.

Asta Andrulienė
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė bibliografiniam-informaciniam darbui

Bibliotekos archyvo nuotraukos

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: