Skip to content Skip to footer

2023 m. balandžio 24-30 dienomis Vydūno viešoji biblioteka ir filialai kvies visuomenę drauge paminėti 23-iąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kurios šių metų tema – „Kartu įveikiant krizes“. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka šią šventinę savaitę kartu su filialais lankytojus pasitiks didele gausa meno, literatūros, kraštotyros parodų, literatūrinių-muzikinių renginių ir įdomių susitikimų.

Lankytojai šią savaitę (24-27 dienomis) užėję į Viešąją biblioteką galės išbandyti virtualios realybės akinius, apžiūrėti Vydūno ekspozicinį kambarį. Visi norintieji galės atlikti proto mankštą ir išbandyti bibliotekoje įrengtą pabėgimo kambarį „Įsižiūrėk į vidurnaktį…“ (būtina išankstinė registracija. Registruotis galima telefonu arba parašius žinutę į socialinio tinklo „Facebook“ Vydūno viešosios bibliotekos puslapį). Norintiems daugiau sužinoti apie Pagėgių savivaldybės Vydūno viešąją biblioteką ir filialus bus organizuojamos ekskursijos po bibliotekas (tartis individualiai). Į 23-iosios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės minėjimą Pagėgių krašto bibliotekose įsilies ne tik Pagėgių krašto kūrėjai, atlikėjai, bet ir svečiai iš Tauragės, Vilniaus bei Raudonės, kurie savo kūryba, dainuojamosios poezijos programomis džiugins krašto gyventojus.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka ir Vilkyškių filialas balandžio 24 d. pirmokėlius kvies į teatralizuotą edukacinį-literatūrinį renginį „Susitikime! Aš – Ponas Kampas“, dalyvaujant vienam iš autorių Benui Bėrantui (Vilnius). Šis teatralizuotas edukacinis-literatūrinis susitikimas Vilkyškių filiale vyks 10.00 val., o Vydūno viešojoje bibliotekoje – 12.30 val. Tądien 14.00 val. Kentrių filialas 5-8 kl. mokinius kvies į pokalbių ir diskusijų popietę  „Norų bibliotekai dirbtuvėlės“. Balandžio 27 d. 17.00 val. į Vydūno viešojoje bibliotekoje vyksiantį autorinės kūrybos vakarą kvies poetas, pedagogas, žurnalistas, visuomenininkas Eugenijus Šaltis (Tauragė) kartu su bardu Rimu Lioranču (Raudonė). Taip pat įvairūs literatūriniai, kraštotyriniai, teatralizuoti renginiai lauks ir bibliotekos filialiuose. 1-5 kl. mokiniai bus laukiami balandžio 25 d. 15.00 val. Lumpėnų filiale vyksiančiuose literatūriniuose skaitymuose „Kai knygos bibliotekoje apsilankyti kviečia..“. Skaitymo skatinimo popietė įvairaus amžiaus vaikams „Knygos magija – žodžio skambesy…“ vyks Natkiškių filiale balandžio 26 d. 14.00 val., o tuo pačiu metu Piktupėnų filialas lankytojus pasitiks kraštotyrinėje-literatūrinėje-muzikinėje popietėje „Paslaptingi laiškai bibliotekai, knygai, žmonėms…“, kurios metu kraštietis, dainuojamosios poezijos atlikėjas Kęstutis Bytautas (Šilgalių k., Pagėgių sav.) atliks savo muzikinę-poetinę programą, bus skaitomi bibliotekai parašytų laiškų fragmentai, vyks originaliausio laiško rinkimai ir apdovanojimas. Balandžio 27 d. popietę filialuose bus organizuojama pora renginių, skirtų įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems. Linksmoji-išradingoji popietė vaikams „Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės siurprizai Tau!“ vyks Piktupėnų filiale 14.00 val., o literatūrinė popietė suaugusiems „O knyga mus lydėjo nuo lopšio…“ bus organizuojama Stoniškių filiale 14.00 val. ketvirtadienį (balandžio 27 d.) 18.00 val. Šilgalių filiale vyksiančio teatralizuoto-literatūrinio vakaro „Pavasario žavesys ir kūryba“ metu Salos etnokultūros ir informacijos centro Usėnų seniūnijos (Šilutės raj. sav.) etnografinis teatras „Negelys“ (vadovė ir režisierė – Jūratė Daugalienė) susirinkusiesiems atliks spektaklį „Titnagu apskelti“ (pagal Ievos Simonaitytės ir Editos Barauskienės kūrybą), o kūrėja Irena Bakutienė (Usėnų k., Šilutės raj. sav.) pristatys savo tapybos darbų parodą „Mano mintys spalvomis ištapytos“. Tie, kam įdomu kelionės, žygiai ir kita aktyvi veikla, bus kviečiami į susitikimą su žukiečiu, keliautoju, rašytoju, žurnalistu Dainiumi Kinderiu balandžio 29 d. 13.00 val. Žukų filiale.

Daugiau informacijos apie vyksiančius renginius: https://pagegiusvb.lt/naujienos-2/kvieciame-dalyvauti-nacionalinei-lietuvos-biblioteku-savaitei-skirtuose-renginiuose/

Kviečiame dalyvauti ir puikiai praleisti laiką!

Giedrė Klimašauskaitė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

 vyresnioji bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: