Skip to content Skip to footer

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filiale vyko kūrybinė edukacija įvairaus amžiaus vaikams „Žolinė – margaspalvių puokščių magija“, kurioje dalyvavo vaikų dienos centro auklėtiniai su vadove Vida Gečiene.

Renginio pradžioje bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė pristatė bibliotekoje eksponuojamą literatūrinę parodą „Žolinė: ištakos ir tradicijos“. Ji papasakojo vaikams apie šios šventės papročius, akcentuodama, kad Žolinė – tai plačiai vartojamas liaudiškas šventės pavadinimas, kilęs būtent nuo tradicijos kasmet rugpjūčio 15 dieną bažnyčioje šventinti žolynus. Krikščionybės laikais ši šventė sutapatinta su Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėmis.

Kadangi rugpjūčio vidurys – tai metas, kai didieji vasaros darbai jau baigti, o rudens darbai dar neprasidėję, nuo senų laikų Žolinės metu niekada netrūkdavo linksmybių, dainų, šokių, žaidimų. Kitados Žolinei skirtos puokštės būdavo sudžiovinamos ir pagarbiai laikomos namuose. Jos naudotos žmogui ar gyvūnui susirgus, taipogi gelbėdavo ir nuo kitų negandų.

Antrojoje popietės dalyje, įgytas teorines žinias apie Žolinę vaikai gilino praktiškai: drauge su bibliotekininke Tatjana išėjo į netoliese esantį miškelį, kur gamtos prieglobstyje mokėsi pinti vainikėlius. O įvairiausių pynimo technikų ir raštų jaunuosius pynėjus mokė vaikų dienos centro vadovė ir tautodailininkė Vida Gečienė. Popietės pabaigoje vaikai vaišinti skanumynais bei žolelių arbata.

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos,

Šilgalių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: