Skip to content Skip to footer

Kiekvienais metais vasario 6-oji minima kaip Saugesnio interneto diena.  Diena, išaugusi į Saugesnio interneto savaitę, turi gražius tikslus, kurių vienas – atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius. Į savaitės renginius aktyviai įsijungė ir Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialas, 2024 m. vasario  8 d. surengęs edukacinę popietę „Ar saugus virtualus pasaulis?“. Sugrįžę iš užsiėmimų gimnazijoje, šiek tiek pavargę, bet visada nuotaikingai nusiteikę, į biblioteką sulėkė Vaikų dienos centro auklėtiniai, vadovaujami Laimos Bagdonienės.

Bibliotekininkė Zofija Genutienė vaikams priminė apie internete pasitaikančius pavojus ir pateikė priemones, kurių vertėtų imtis siekiant to išvengti. Kalbėta apie virtualiuose žaidimuose kylančias grėsmes, analizuota galimų patyčių e. erdvėje problema, aptarti virusais užkrėstų nuorodų paspaudimo išvengimo būdai ir nagrinėtos įvairios kitos neigiamos virtualios veiklos situacijos.

Taip pat buvo paminėtos ir eseisto, literatūros kritiko, poeto, eiliavusio ir vaikams, Valdemaro Kukulo 65-osios gimimo metinės: apžvelgtos trys autoriaus eilėraščių knygelės, pristatyta bibliotekoje eksponuojama šio rašytojo asmenybės, gyvenimo ir kūrybos atskleidimui skirta literatūrinė paroda.

Pasivaišinta saldumynais ir dalintasi mintimis, ko išmokta naujo, kas buvo jau žinota, o kas – galbūt negirdėta ir netikėta..?  Vaikai teigė, kad dažnai būdami virtualiame pasaulyje, ateityje stengsis būti atsargūs ir perspės kitus. Juk ir akcijos šūkis skelbia: „Kurkime geresnį internetą kartu!“.

Zofija Genutienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Stoniškių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorė – Laima Bagdonienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. info@pagegiusvb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: