Skip to content Skip to footer

Šiemet jau 24-ąjį kartą Lietuvoje minima svarbi visoms bibliotekoms data – Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. 2024 m. ši savaitė šalyje prasideda nuo balandžio 23 d., tačiau Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje jos pradžia tapo balandžio 18-oji – šią dieną bibliotekoje vyko susitikimas su neeilinėmis ir ypatingomis viešniomis – rašytojomis, prozininkėmis, vienomis populiariausių šalies literatūros kūrėjų Gina Viliūne bei Irena Buivydaite-Kupčinskiene.

Pasitelkusi gausią vaizdinę medžiagą, pasinerti į Vilniaus istoriją kvietė ir savo naujausią knygą „Apolonija“,  išleistą 2023 m., pristatė viena populiariausių šalies rašytojų, prozininkė, istorinių romanų autorė, Lietuvos bibliotekų iniciatyvos „Metai su knyga“ ambasadorė,  profesionali Vilniaus gidė Gina Viliūnė. Susirinkusieji turėjo galimybę sužinoti ir meilės romanų atsiradimų istorijas, kurias pasakojo ir savo naujausią bendraautorinę knygą „Atgimusi melodija“, išleistą 2024 m. drauge su rašytoja Jolita Herlyn, pristatė rašytoja, prozininkė, vertėja, anglų kalbos dėstytoja, skaitomiausia lietuvių autorė bibliotekose Irena Buivydaitė-Kupčinskienė. Vakaro svečiai turėjo galimybę ne tik klausyti citatų iš pristatomos knygos ir įdomių, širdimi išjaustų pasakojimų, bet ir užduoti klausimus, diskutuoti.

Renginį muzikiniais pasirodymais papuošė Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos jaunosios pianistės Henrieta Mišeikytė ir Augustė Sauspreikšytė bei mokytoja, koncertmeisterė Nadežda Snigir. Dėkojant už vakaro metu atliktus kūrinius, simbolinės dovanėlės įteiktos moksleivėms ir jas šiam vakarui paruošusioms pedagogėms – vyriausiajai mokytojai, koncertmeisterei Marinai Dvarvitenei bei mokytojai, koncertmeisterei Nadeždai Snigir.

Baigiantis susitikimui, atminimo dovanos ir gėlės įteiktos vakaro viešnioms – rašytojoms Irenai Buivydaitei-Kupčinskienei bei Ginai Viliūnei. Sveikinimo žodį susirinkusiems ir padėkos žodį svečiams tarė bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė. Renginio pabaiga pažymėta renginio dalyvių, svečių ir organizatorių įsiamžinimu bendroje nuotraukoje bei kūrėjų Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės ir Ginos Viliūnės pasirašymu bibliotekos svečių knygoje. Norintieji turėjo galimybę įsigyti  knygų  ir gauti autorių autografą.

Dalia Mankienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukų autorė – Asta Andrulienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: