Skip to content Skip to footer

Šiandieninėje visuomenėje yra itin svarbu ne tik lavinti vaikų skaitymo įgūdžius, bet ir ugdyti meilę gimtojo krašto istorijai, kalbai bei literatūrai. Šiuo tikslu Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filiale 2024 m. vasario 21 d. organizuota literatūrinė-edukacinė popietė įvairaus amžiaus vaikams „Su meile gimtajam žodžiui“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Tarptautinei gimtosios kalbos dienai ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Renginyje dalyvavo vaikų dienos centro auklėtiniai su vadove Raimonda Grigele.

Renginys pradėtas bibliotekininkės Tatjanos Biliūnienės pasakojimu apie kalbų įvairovę, knygas bei jų svarbą žmogaus gyvenime. Žinoma, daugiausiai dėmesio skirta supažindinimui su lietuvių kalbos formavimusi, bendrąja kalbos kultūra. Apžvelgtos bibliotekoje esančios knygos šia tema. Jaunieji popietės dalyviai dalinosi mintimis apie gimtosios kalbos grožį, mielai skaitė ir deklamavo lietuvių poetų eilėraščius. Organizuota bibliotekininkės Tatjanos Biliūnienės parengta literatūrinių žinių viktorina „Aš – raštingas ir kultūringas“, kurios metu vaikai tikrino savo žinias apie Lietuvos istoriją bei lietuvių literatūrą.

Renginio pabaigoje išdalintos atmintinės su jose pateiktais lietuvių kalboje nevartotinais žodžiais. Kiekvienas dalyvis, perskaitęs po nevartotiną žodį, turėjo įvardinti taisyklingą lietuvišką jo atitikmenį.

Džiugu, jog vaikai itin domisi gimtąja kalba ir lietuvių autorių kūryba. Atsisveikinta su šypsenomis veiduose ir sutarta greitu metu vėl pasimatyti.

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorės – Tatjana Biliūnienė ir Raimonda Grigelė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: