Skip to content Skip to footer

   Pilni smagaus klegesio, 2024 m. sausio 18 dieną, į Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialą sulėkė Vaikų dienos centro lankytojai (vadovė – Laima Bagdonienė). Čia jie dalyvavo literatūrinėje popietėje „Gimtinėj šaltas sausis karaliauja“. Renginys skirtas prozininko, vertėjo, poeto, rašiusio vaikams, Vinco Giedros 95-osioms gimimo metinėms paminėti.

Renginio pradžioje bibliotekininkė Zofija Genutienė pristatė tautodailininkės iš Rusnės  Violetos Benetienės veltų delmonų parodą „Lietuvių mitologijos motyvai“, papasakojo apie delmonų panaudos aprangoje būdus bei akcentavo, kad visai neseniai, 2019 metais, delmonai įrašyti į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą kaip Mažosios Lietuvos vertybė. Delmonas yra viena iš puošniausių tautinio kostiumo detalių, jis kruopščiai siuvinėtas suderintų spalvų siūlais ir karoliukais. Vaikams buvo įdomu iš arčiau pažvelgti į šiuos tautodailininkės Violetos Benetienės parodos eksponatus.

 Įpusėjus renginiui, bibliotekininkė supažindino su poeto Vinco Giedros  kūryba bei šio kūrėjo gyvenimo ir kūrybos atskleidimui skirta literatūrine paroda „Paskubėkim baltą sniego pasaką pasekti…“. Dienos centro vadovė Laima Bagdonienė pasidalino prisiminimais apie tai, kaip nuo senų laikų vaikai brangino poezijos knygeles ir itin mėgo jas skaityti, jos keliavo iš rankų į rankas, kai kurių netgi tekdavo kantriai laukti… Smagu, jog poezija vaikučių yra mielai skaitoma iki pat šių dienų. Gražiai poeto eiles perskaitė Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos šeštokė Ugnė Bartkutė. Nustebino ir Ugnė Genytė, Usėnų pagrindinės mokyklos ketvirtokė, padeklamavusi keletą eilėraščių: vienas iš jų – apie žiemą, o kitas skirtas Lietuvai, derantis prie neseniai paminėtų Laisvės gynėjų ir Klaipėdos krašto dienų. 

Vaikai pasirinko knygelių, berniukai išbandė jėgas žaisdami kompiuterinius žaidimus.

Pasivaišinus saldumynais bei sultimis, sutarta gražiai bendrauti ir sušildyti širdeles poezija bei kitais lietuvių autorių kūriniais ir ateityje.

Zofija Genutienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Stoniškių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorės: Laima Bagdonienė ir Zofija Genutienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: