Skip to content Skip to footer

Minint Tarptautinę saugesnio interneto dieną bei įsijungiant į visoje šalyje minimos akcijos „Saugesnio interneto savaitė 2024“ veiklas, š. m. vasario 8 d. bibliotekoje organizuotas nuotolinis susitikimas su minėtą akciją organizuojančių asociacijų vadovėmis tema „Kritiškai vertinkime bendravimą socialiniuose tinkluose“ bei interaktyvi žinių viktorina platformoje „Kahoot“. Šiame renginyje dalyvavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 5a klasės mokiniai, kuriuos bibliotekon atlydėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Vytuvienė ir bibliotekos vedėja Jovita Kubilinskienė.

Akcijos „Saugesnio interneto savaitė 2024“ tikslas – atkreipti dėmesį į elektroninėje erdvėje pateikiamą informacijos turinį bei saugaus naudojimosi e. ištekliais būdus. Tad renginio pradžioje sveikinimo žodį tarusi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė visiems linkėjo būti saugiems interneto platybėse.

Virtualaus susitikimo su šios akcijos organizatoriais metu moksleivius sveikino „Saugesnio interneto savaitės 2024“ veiklas inicijuojančių asociacijų „Langas į ateitį“ vadovė Rita Šukytė, „Viešieji interneto prieigos taškai“ vadovė Laura Grinevičiūtė bei projektų koordinatorė Toma Vadeikienė. Renginio dalyviams taip pat suteikta žinių, kaip apsaugoti savo duomenis elektroninėje erdvėje bei saugiai jais dalintis. Taipogi diskutuota apie e. saugumą užtikrinti padedančias priemones ir kt.

Viešnios pakvietė jaunuosius renginio dalyvius išmėginti savo žinias žaidžiant mokymosi platformoje „Kahoot“ parengtą edukacinį žaidimą-viktoriną „Internetas ir aš: kaip nepasiklysti informacijos gausoje?“. Čia, atsakinėdami į klausimus, mokiniai gilino žinias apie išmaniųjų vaizdo klastočių pasaulį, apie virtualiuose žaidimuose kylančius saugumo iššūkius ir stengėsi įsisavinti atsakingo naudojimosi socialiniais tinklais rekomendacijas. Rytmečio metu apžvelgtos virtualioje erdvėje kylančios grėsmės, tokiu būdu drauge ir mokantis atskirti, kokią informaciją galima ir yra saugu skelbti viešojoje erdvėje.

Greičiausiai bei tiksliausiai atsakiusieji į renginio metu pateiktus klausimus, buvo apdovanoti dovanėlėmis. Dėkojame visiems dalyvavusiems šiame renginyje.

Gitana Baužaitė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresnioji bibliotekininkė darbui su vaikais

Nuotraukų autorė ­– Asta Andrulienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. info@pagegiusvb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: