Skip to content Skip to footer

2023 m. spalio 27 d. į Pagėgių savivaldybės Vydūno viešąją biblioteką rinkosi garbingi svečiai, bibliotekos bičiuliai, istorijos ir literatūros mylėtojai. Tą vakarą bibliotekoje vyko renginys, skirtas vilko vaikų istorijos bei atminties temai „O jie – tik vaikai. Tačiau – vilko vaikai“. Vilko vaikų tema yra ne tik svarbi istoriškai, bet ir aktuali šiandien, primindama visiems apie žmogiškąją stiprybę, atkaklumą bei solidarumą net sunkiausiomis akimirkomis. Ši tema yra itin jautri, nes atskleidžia karo siaubą bei neviltį, kurią patyrė daugybė vaikų ir jų šeimų, priverstų išgyventi šią tragediją.

 Susitikimo metu ypatingai skaudžią vilko vaikų temą pristatė ir paskaitą apie Rytų Prūsijos vokiečių vaikų likimą Antrojo pasaulinio karo metais ir pokariu skaitė Lietuvos istorijos instituto doktorantė, istorikė Rūta Matimaitytė, rengianti disertaciją šia tema. Renginyje taip pat dalyvavo  ir autentiškomis istorijomis  dalinosi bestselerio apie vilko vaikus „Mano vardas – Marytė“ autorius, rašytojas Alvydas Šlepikas, apžvelgęs šios knygos atsiradimo istoriją. Vakaro svečiai turėjo galimybę ne tik klausyti paskaitos ir pasakojimų, bet ir užduoti klausimus, diskutuoti. Tai buvo puiki galimybė ne tik sužinoti daugiau apie vilko vaikų likimą, bet ir pasidalinti mintimis su kitais, kurie domisi šia tema ar yra sutikę šių likimo nuskriaustų žmonių savo gyvenimo kelyje.

Susirinkusiuosius sveikino bei padėkos žodžiu ir atminimo dovanomis istorikę Rūtą Matimaitytę ir rašytoją Alvydą Šlepiką pagerbė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius bei vicemerė Aušra Zongailienė. Bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, dėkodama šiems svečiams už įsimintiną vakarą ir buvimą istorinės vilko vaikų temos ambasadoriais, įteikė jiems simbolines dovanas.

Renginys palydėtas renginio dalyvių, svečių ir organizatorių įsiamžinimu nuotraukose bei Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos, išleidusios ir vakaro metu apžvelgtą gerb. Alvydo Šlepiko knygą „Mano vardas – Marytė“, leidinių įsigijimu bei autografų dalinimu.

Dalia Mankienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukų autorė – Asta Andrulienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: