Skip to content Skip to footer

Vasariškai saulėtą ir šiltą 2024 m. birželio 20 dieną į kūrybinį – edukacinį užsiėmimą „Įminkime Joninių paslaptį…“, organizuotą bibliotekininkės Tatjanos Biliūnienės, susirinko bibliotekos bičiuliai iš vaikų dienos centro – auklėtiniai su vadove Raimonda Grigele.

Renginys prasidėjo nuo edukacijos ir literatūrinės parodos pristatymo, kurio metu bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė kalbėjo apie Joninių šventės tradicijas. Vaikai sužinojo apie senovinius papročius, kurie buvo praktikuojami mūsų protėvių laikais. Edukacijos metu dalyviai klausėsi pasakojimų apie magiškas žoleles, kurias reikia rinkti naktį, ir apie vainikų pynimą, kuris simbolizuoja gamtos ir žmogaus harmoniją. Buvo prisimintos ir kitos tradicijos, tokios kaip laužo kūrenimas ir šokinėjimas per jį, kuris tariamai apsaugo nuo blogosios energijos.

Viena iš pagrindinių veiklų buvo vainikų pynimas. Naudojant nuskintas gėles ir žolynus, dalyviai kūrė nuostabius, spalvingus vainikus. Vaikai su tėvais dirbo ranka rankon, dalinosi gėlėmis ir patarimais, kaip geriausiai surišti šakeles.

Po vainiko pynimo visi susirinko prie netoliese esančios Vilkos upės, kur buvo organizuota popierinių laivelių plukdymo ceremonija. Ši tradicija simbolizuoja svajones ir norus, kurie plaukia su vandens srove į ateitį. Vaikai gamino ir dekoravo laivelius, kurie buvo paleisti į upės vandenis.

Joninių šventė negalėjo baigtis be saldžiųjų vaišių. Buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės, vaikai išmoko papuošti keksiukus įvairiais vaisiais ir kitais skanėstais. Kūrybinis procesas buvo ne tik įdomus, bet ir mokomasis – vaikai sužinojo apie maisto estetiką ir skonio derinius.

Šia bibliotekoje organizuota Joninių švente buvo siekiama jaunajai kartai parodyti, kaip galima puoselėti ir perduoti tradicijas. Dalyvių šypsenos ir juokas, kurių netrūko visą dieną, liudijo apie renginio sėkmę ir tradicijų svarbą mūsų gyvenime. Dėkoju  vaikams ir vaikų dienos centro vadovei Raimondai Grigelei už pagalbą ir bendrystę.

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorės – Raimonda Grigelė, Tatjana Biliūnienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. info@pagegiusvb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: