Skip to content Skip to footer

„Sėkime gerumo sėklas kitiems, nes meilės vaisiai visada paliečia ir mūsų gyvenimus.“

 (Kunigas ir lyderystės mokytojas Rytis Gurkšnys)

Ar žinojote, jog gėris ne tik šildo širdis, bet ir yra užkrečiamas? Viena užgimusi mintis atgaivinti daug metų Pagėgių bibliotekos organizuotą gerumo iniciatyvą išsiplėtojo, įsisuko iki didelės, prasmingos ir maloniai nustebinusios akcijos.

Bet pradėkime nuo pradžių. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, tuomet vadovaujama gerb. Elenos Stankevičienės, daugelį metų organizavo ar būdavo pagalbininkė organizuojant tokio tipo renginius, kurių metu surinktos lėšos būdavo skiriamos bėdos ištiktiems kraštiečiams. Šios akcijos metu surinkti pinigai finansine atrama tapo ne vienai šeimai. Šiais metais kilo idėja, jog reikėtų atgaivinti aukojimo tradiciją surengiant gerumo akciją, kurios metu surinktos lėšos galėtų prisidėti nepaprastai sudėtingoje ir varginančioje kraštiečių kovoje su onkologinėmis ligomis. Palaikoma Pagėgių savivaldybės vadovų bei Pagėgių savivaldybės administracijos Pagėgių seniūnijos seniūno Dainiaus Maciukevičiaus ir jo komandos, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka ėmėsi šios širdžiai mielos veiklos.

Kai kreipėmės į spaudos atstovus dėl akcijos viešinimo, sulaukėme daug gražių palaikymo žodžių bei paramos – visi spaudos atstovai padovanojo „vietą“ anonsiniams straipsniams laikraščiuose, mielai dalinosi šia žinia savo interneto svetainėse bei socialiniuose tinkluose.

Mintis apie atgaivintą aukojimo tradiciją pranoko lūkesčius – vos paskelbus žinią apie pasidalinimo akciją, kurią pavadinome „Gerumu sušildytos Kalėdos“, pasipylė neabejingų žmonių pasiūlymai, aukos ir palaikymas – šeima iš Usėnų siūlėsi padėti kepti keksiukus, kepėja iš Pagėgių siūlė akcijai atiduoti šviežutėlį tortą, sulaukta ir pasiūlymų pilstyti karštą šokoladą, dalinti keksiukus. Rinkti lėšas ėmėsi ir bibliotekos filialai, Pagėgių savivaldybės administracijos seniūnijos, Pagėgių krašto literatų sambūris, vietos ūkininkai ir verslo atstovai.

2021 m. gruodžio 3 dieną, vykstant Pagėgių miesto eglės įžiebimo šventei, pasidalinimo akcijos ženkliuku pažymėtoje bibliotekos palapinėje netrūko svečių – sniegu išbalintą dieną čia žmonės galėjo paskanauti karštu šokoladu ir kalėdiniu keksiuku, už tai palikdami auką specialioje dėžutėje.

Jautėme, jog žmonės palaiko šią akciją ir nuoširdžiai aukoja, tačiau rezultatas mus, bibliotekininkus, paliko be žado – akcijos metu surinkti net 1866,08 Eur. Tiesa, iš po savaitgalio ši suma paaugo iki 1916,08 Eur (paskutiniai aukoti pinigai atnešti prieš pat užklijuojant vokus).

Gruodžio 6 d. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, bibliotekos vadovė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė ir Pagėgių seniūnijos seniūnas Dainius Maciukevičius pasitarę surinktą sumą padalino į dvi dalis ir nuvežė net dviem Pagėgių savivaldybėje gyvenančioms šeimoms, kurių gyvenimus skaudžiai paženklino akistata su klastinga onkologine liga.

Tikime ir linkime, jog ši diagnozė bus tik trumpas sustojimas įgyvendinant gyvenimo planus ir  užmojus, jog žmonių širdžių šiluma įkvėps Jums stiprybės bei jėgų…

Akcijai pasibaigus mes, bibliotekininkai, geromis emocijomis širdis pasipildėme visiems ateinantiems metams, o padėka, kurią jaučiame kiekvienam, prisidėjusiam, yra žodžiais neišreiškiama…

Už prisidėjimą organizuojant pasidalinimo akciją „Gerumu sušildytos Kalėdos“ nuoširdų Ačiū tariame Pagėgių savivaldybės vadovams, kurie ne tik padrąsino, bet ir finansiškai padėjo įgyvendinti kilusią mintį. Dėkojame Pagėgių seniūnijai, kurios atstovai palaikė ne tik įkvepiančiais žodžiais, idėjomis, bet ir mums labai svarbiais darbais. Didelį Ačiū tariame kavinės „Sodyba giria“ vadovei Mildai Sinkevičiūtei-Valaitienei, kuri iš širdies paplušėjo kepdama ir dekoruodama keksiukus bei pati pristatė dar ir karštą šokoladą. Už pagalbą dėkojame kavinei „Lavirga“. Nuoširdžią padėką siunčiame žiniasklaidos atstovams: laikraščiams „Šilokarčema“, „Tauragės kurjeris“, „Tauragės žinios“, interneto svetainėms www.pamarys.eu,  www.pagegiai.lt, www.silaine.lt, www.manokrastas.lt.

Už aukas, palaikymą ir parodytą dėmesį Ačiū tariame ir tauragiškėms, AB „Swedbank“ atstovėms Agnei Laugalienei bei Janinai Čaraitei.

Pati didžiausia padėka nuo mūsų, bibliotekos bendruomenės, skiriama visiems, kurie nelikote abejingi, visiems, kurie atvėrėte širdį ir savo auka įžiebėte Viltį, Tikėjimą Gerumu ir Meilę.

Te Jūsų pasėtų gerumo sėklų vaisiai paliečia Jūsų gyvenimus! Gražaus, prasmingo ir gerumu pripildyto didžiausių metų švenčių laukimo…

Milda Jašinskaitė-Jasevičienė,

                                                                  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė

Nuotraukų autorė Asta Andrulienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. info@pagegiusvb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: