Skip to content Skip to footer

„Kurkime geresnį internetą kartu“

2019 m. vasario 4-9 dienomis vyko teminė akcija „Saugesnio interneto savaitė“, prie šios akcijos prisijungė ir Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filialas. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis ir atsakingiau naudotis  mobiliaisiais įrenginiais.

Vasario 7 dieną Vilkyškių bibliotekoje vyko informacinis-edukacinis rytmetis 1-4 klasių   mokiniams ,,Draugiškas ir saugus mūsų internetas“, dalyvaujant Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 3 klasės mokiniams ir jų mokytojai Ligitai Kazlauskienei. Renginio pradžioje bibliotekininkė trumpai papasakojo, kad internetas – puiki vieta, kur galima bendrauti su draugais, dalintis įspūdžiais, bet reikia žinoti apie tykančius internetinius pavojus ir kaip apsisaugoti nuo jų. Mokiniai diskutavo apie tai, ką jie žino apie saugų naudojimąsi internetu. Renginio metu buvo  žaidžiamas žaidimas: kokią asmeninę informaciją galima ir negalima skelbti interneto svetainėse, kas gali nutikti paviešinus asmeninius vaizdo įrašus internete. Visi renginio dalyviai buvo labai aktyvūs.

Vasario 8 dieną, buvo organizuotas informacinis-edukacinis rytmetis 1-4 klasių mokiniams ,,Internetas – tik su gražiu turiniu“, dalyvaujant Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 2 klasės mokiniams ir jų mokytojai Jūratei Lalaitei.

Renginys prasidėjo diskusija, kaip suprantame teiginį – gražus turinys. Mokiniai aktyviai reiškė savo nuomonę pateikdami įvairius pavyzdžius. Renginio metu buvo diskutuojama, kaip susikurti asmeninę paskyrą socialiniame tinkle ,,Facebook“, kaip elgtis, jei gavote grasinančių ar žeidžiančių žinučių interneto svetainėse. Diskusijų metu kiekvienas turėjo galimybę pasitikrinti, ar moka saugiai elgtis internete, juk viešoje erdvėje, kaip ir realiame gyvenime tykoja daugybė pavojų apie kuriuos turi žinoti kiekvienas, todėl turime būti budrūs ir kuo daugiau įgyti žinių. Diskutavome ir apie tai,  kiek laiko jie  praleidžia prie interneto ir kaip galima turiningai leisti laiką be kompiuterio. Buvo smagu girdėti, kad knygos skaitymui vaikai skiria daugiau laiko, nei internetui.

Renginių pabaigoje kiekvienam dalyviui buvo įteikti pažymėjimai, kuriuos parengė projekto ,,Prisijungusi Lietuva“ atstovai, taip pat buvo apdovanoti saldumynais už aktyvų dalyvavimą.

Saugaus interneto savaitė leido geriau pažinti ne tik naujas bendravimo galimybes, bet ir kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų naudojimąsi internetine erdve.

Renginių metu netrūko geros nuotaikos ir emocijų.

Informacijos ir nuotraukų  autorė:

Vilkyškių filialo bibliotekininkė

Laima Norbutienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: