Skip to content Skip to footer

2023 m. spalio 4-oji atrodė labai rudeniška, lietaus debesys vis temdė saulę. Tačiau tai nesutrukdė visam būriui Vaikų dienos centro lankytojų, vadovaujamų Laimos Bagdonienės, sugužėti į Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialą ir dalyvauti čia vykusioje literatūrinėje popietėje „Eilėraštis lengvas lyg pienės pūkelis…“. Renginys skirtas poeto, prozininko, filosofo, humanitarinių mokslų daktaro, profesoriaus, docento Liutauro Degėsio 70-ies metų sukakčiai  paminėti.

Stoniškių bibliotekos bibliotekininkė Zofija Genutienė trumpai papasakojo apie poetą, pristatė jo eilėraščius vaikams.

„Raktažolių, širdažolių tėvyne,

Jonažole baltam dienos delne,

Šalie spalvų, pavasarių gimtine,

Globojanti, viliojanti mane…“, – būtent šis posmas labai tinkamai nusakė temą edukacijai. Ir susikaupė vaikai, ir palinko kiekvienas prie savo pasirinkto akmenuko. Ne paprasto, o atvežto nuo Baltijos jūros kranto, bangų ir saulės nugludinto. Smagaus laikyti delne. Po antrą, po trečią, net berniukai  kompiuterius pamiršo – bent trumpam… Laikas prabėgo greitai, nes gerų minčių, dažų ir akmenukų buvo daug.

Puikūs poeto Liutauro Degėsio eiliavimai. Tačiau labai gražūs ir jaunųjų stoniškiečių nuspalvinti darbeliai. Kad daugiau kas jais galėtų pasidžiaugti, išmarginti akmenėliai „susodinti“ Stoniškių bibliotekoje ant stalo visam spalio mėnesiui. Ir proga tam labai tinkama, mat ši vaikų rankdarbių paroda yra skiriama Tarptautinei mokytojų dienai paminėti!

Zofija Genutienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Stoniškių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: