Skip to content Skip to footer

2022 m. vasario 7-13 dienomis  Lietuvoje vyko akcija „Saugesnio interneto savaitė 2022“. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į vis aktualesniais tampančius iššūkius e. erdvėje, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šiandieną gyvenimas neįsivaizduojamas be interneto, atveriančios virtualias duris į saugų ir įdomų pasaulį: čia mokomės, apsiperkame, pramogaujame bei bendraujame.

Ši akcija tradiciškai kaip ir kasmet buvo minima ir Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje bei Kentrių, Lumpėnų, Natkiškių, Piktupėnų, Stoniškių, Šilgalių ir Vilkyškių filialuose. Šios iniciatyvos metu bibliotekininkai vaikus ir suaugusiuosius kvietė dalyvauti įvairiose edukacijose temomis: „Naudojimasis išmaniaisiais telefonais“, „Internetiniai žaidimai, patyčios ir švarus internetas“, „Kaip laisvalaikį leisti linksmai ir turiningai?“, „Taisyklės svarbu visada!“, „Be piktų komentarų!“, „Pažink netinkamą turinį internete“, „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“, „Ar esi saugus internete?“, „Apsisaugok nuo apgaulės internete“.

Vykusių veiklų metu Vydūno viešojoje bibliotekoje pagėgiškiai išbandė virtualios realybės akinius, kurie suteikė jiems galimybę pavaikščioti gamtos takais. Tiesa, ši pramoga edukacijos dalyviams – senjorams iš pradžių atrodė bauginančiai, tačiau vėliau jiems kėlė nuostabą ir susižavėjimą.

Dalyvaudami šiose edukacinėse programose, Pagėgių krašto gyventojai ne tik įgijo naujų žinių, patobulino skaitmeninius gebėjimus, bet taipogi linksmai, įdomiai bei prasmingai leido laiką išbandydami save įvairiose išmaniosiose praktinėse užduotyse: susibūrę į komandas mokėsi kurti saugius slaptažodžius, rungėsi interaktyvioje viktorinoje, diskutavo, kaip reikėtų saugiai elgtis internete, kaip apsisaugoti nuo sukčių ir kt. Bibliotekos bendruomenė džiaugiasi, jog Pagėgių krašto bibliotekų lankytojai, moksleiviai bei pedagogai visada mielai įsijungia į Pagėgių krašto bibliotekose organizuojamas veiklas.

Akciją „Saugesnio interneto savaitė“ Lietuvoje koordinuoja Saugesnio interneto centras, kurio partneriai: Nacionalinė švietimo agentūra, asociacija „Langas į ateitį“, Ryšių reguliavimo tarnyba bei VšĮ „Vaikų linija“.

Informacijos autorė – Asta Andrulienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos 

vyresn. bibliotekininkė bibliografiniam-informaciniam darbui

Nuotraukos iš bibliotekos archyvo

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: