Skip to content Skip to footer

Šių dienų pasaulyje internetas kiekvienam yra it platus langas į pasaulį, bet tuo pat metu jis atveria duris į privatų gyvenimą, todėl internetinėje erdvėje reikia elgtis saugiai ir atsakingai… 2023 m.  vasario 7-10 dienomis  Lietuvoje vyko akcija „Saugesnio interneto savaitė 2023“ ir buvo minima jubiliejinė – 20-oji – Saugesnio interneto diena. Šios akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis. Šios iniciatyvos šviečiamosios veiklos, kaip ir kasmet, vyko ir Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje bei Kentrių, Lumpėnų, Natkiškių, Piktupėnų, Stoniškių, Šilgalių, Vilkyškių filialuose.

Vasario 7 d. akcija „Saugesnio interneto savaitė 2023“ prasidėjo nuotoline konferencija „Vaikas + ekranas + mokykla = ?“, kuri buvo transliuojama nuotoliniu būdu iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Konferencijos metu buvo kalbama apie ekranų poveikį sveikatai, skatintas saugesnis naudojimasis internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Šios jubiliejinės akcijos iniciatyvos metu bibliotekininkai vaikus ir suaugusiuosius kvietė dalyvauti įvairiose edukacijose: „Susipažinkime: neatsargus elgesys interneto platybėse“, „Būk saugus interneto erdvėse…“, „Testas-žaidimas: išbandyk save!“, „Kaip išlikti saugiam virtualioje erdvėje?“, ,,NE – patyčioms elektroninėje erdvėje!“, „Mano duomenų saugumas virtualioje erdvėje“, „Kaip apsisaugoti nuo grėsmių internete?“, „Ar visada galima būti atviru?“, „Mąstau, mokausi ir tobulėju“. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems temomis „Geriausias laikas patobulinti savo skaitmenines žinias – dabar!“ bei „Kaip apsisaugoti nuo grėsmių internete?“.

Bibliotekos bendruomenė džiaugiasi, jog akcija „Saugaus interneto savaitės 2023“ Pagėgių krašto bibliotekose subūrė daugiau kaip 102 vaikų, gyventojų ir senjorų – bibliotekos lankytojų. Šiose edukacijose kiekvienas dalyvis ragintas atsakingiau rūpintis savo skaitmenine tapatybe bei savo artimųjų saugumu elektroninėje erdvėje. Pagėgių krašto gyventojai, dalyvaudami informacinėse-edukacinėse programose, ne tik įgijo naujų žinių, patobulino skaitmeninius gebėjimus, bet taipogi prasmingai leido laiką išbandydami save įvairiose išmaniosiose praktinėse užduotyse.

Pagėgių krašto bibliotekos bendruomenė džiaugiasi, kad lankytojai, moksleiviai bei pedagogai visada mielai įsijungia į Pagėgių krašto bibliotekose organizuojamas veiklas.

Akciją „Saugesnio interneto savaitė 2023“ Lietuvoje koordinuoja Saugesnio interneto centras, kurio partneriai: Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, asociacija „Langas į ateitį“, Ryšių reguliavimo tarnyba bei VšĮ „Vaikų linija“.

Informacijos autorė – Asta Andrulienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė bibliografiniam-informaciniam darbui

Nuotraukos iš bibliotekos archyvo

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: