Skip to content Skip to footer

2021 m. kovo 22-26 dienomis visoje Europoje organizuota kasmetinė skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija „Skaitmeninė savaitė 2021“. Šiemet Lietuvoje vykusios „Skaitmeninės savaitės“, kurią tradiciškai organizuoja projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, tema – skaitmeninius įgūdžius ugdome mokydamiesi visą gyvenimą. Šios iniciatyvos tikslas – paskatinti Lietuvos gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.

Kovo 19 d. Pagėgių krašto bibliotekininkai dalyvavo akcijos „Skaitmeninė savaitė 2021“ įžanginiame renginyje – nuotolinėje konferencijoje „#Prisijungusi Lietuva. Ar prisijungėme?“, kurios  metu buvo apžvelgti skaitmeninio amžiaus iššūkiai, analizuotas Lietuvos gyventojų požiūris ir pasirengimo jiems ypatumai. Aptartos sudarytos galimybės skaitmeninių įgūdžių ugdymui ir susipažindinta su projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatais savivaldybėse bei dalyvių įžvalgomis.

Kaip ir kasmet, šiemet prie akcijos „Skaitmeninės savaitė“ taipogi prisijungė ir Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka su filialais: Kentrių, Lumpėnų, Natkiškių, Piktupėnų, Stoniškių, Šilgalių, Vilkyškių ir Žukų. Atsižvelgiant į pandemijos sukeltą situaciją, visos šios akcijos įgyvendinimui skirtos šviečiamosios veiklos organizuotos el. erdvėje arba bibliotekose, grupuojant po du asmeninis ir išlaikant saugius atstumus. Pagėgių krašto gyventojai kasdien galėjo stebėti įvairias tiesiogines vaizdo transliacijas skirtingomis temomis, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti bei gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, tokius kaip: „Daugeliui mūsų įprastą darbo vietą ofise ar biure pakeitė darbas iš namų. Ko išmokome?‘, „Ką reiktų žinoti ir kokių principų laikytis dirbant nuotoliniu būdu?“, „Skaitmeninius duomenis kurti, saugoti ir jais dalintis šiandien įprastas dalykas. Darbo dokumentus, asmenines nuotraukas ar kitą informaciją laikome „Debesyje“. Todėl svarbu žinoti pagrindinius dalykus bei principus kaip tai daryti saugiai“, „Darbas ir bendravimas internete yra ne tik greitas, patogus ir efektyvus, bet gali turėti ir neigiamų padarinių mūsų sveikatai (mažas fizinis aktyvumas, psichinė sveikata, priklausomybė nuo interneto). Ką turėtume žinoti, kad darbas ir/ar pramogos internete būtų ne tik malonumas, bet ir neturėtų neigiamų padarinių?“, „Ką reikia žinoti šiandien, norint saugiai atlikti finansines operacijas internete, kaip elektroninėje erdvėje apsipirkti, taupyti ir/ar investuoti?“ ir kt.

Kovo 22-29 dienomis Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje buvo vedami nuotoliniai pažengusiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems temomis „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“ bei „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“. Nuotoliniuose skaitmeninio raštingumo mokymuose dalyvavo trisdešimt vienas Pagėgių krašto gyventojas. Džiugu, jog gyventojai nepabūgo karantino sukeltų iššūkių mokytis virtualiai.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje nemokamus mokymus vedanti vyresnioji bibliotekininkė bibliografiniam-informaciniam darbui Asta Andrulienė kviečia prisijungti Pagėgių krašto gyventojus ir primena, jog šiuose mokymuose gali dalyvauti visi norintieji ir turintieji kompiuterinio raštingumo pradmenis, skaitmeninį įrenginį, elektroninio pašto adresą bei interneto ryšį. Mokymų trukmė – 6 valandos, kurios išdėstomos per 3 dienas po 2 val. Mokymų dalyviams išduodami pažymėjimai. Norintieji prisijungti prie mokymų grupių gali kreiptis kontaktais: tel. 8 441 57 328, el. p. pagegiusvb@gmail.com.

Projektą „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija“, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas“.

Informacijos autorė – Asta Andrulienė,

Pagėgių savivaldybės  Vydūno viešosios bibliotekos 

vyresn. bibliotekininkė bibliografiniam-informaciniam darbui

Nuotraukos iš bibliotekos archyvo

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: