Skip to content Skip to footer

2022 m. spalio 8-30 dienomis po Lietuvą pasklido NEPATOGUS KINAS, tarptautiniuose festivaliuose žiūrovams atrinkęs daug tikrų istorijų – netikėtų, įkvepiančių, atvirų, drąsių, iššaukiančių, demaskuojančių… Šie virtualūs kino seansai nemokamai buvo rodomi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje bei Kentrių, Lumpėnų, Natkiškių, Šilgalių, Vilkyškių ir Žukų filialuose.
Filmai buvo skirti tiek vaikams ir jaunimui (jaunųjų žiūrovų dėmesį prikaustė kino seansai: „Vanduo, vėjas, dulkės, duona“, „Daugiau nei atsimenu“, „Istorijos iš dušo“, „Meškos problema“, „Du medžiai Jeruzalėje“), tiek suaugusiems: itin didžiulio suaugusiųjų susidomėjimo bei emocinio įsitraukimo sulaukė dokumentiniai filmai: „Namai iš šukių“, „Tai, kas lieka kelyje“, „Piknikas Morijoje“, „Geras gyvenimas“, „Šiaurinė srovė“. Pagėgių krašto bibliotekose vykusiuose kino seansuose dalyvavo 224 žiūrovai.
Festivalio NEPATOGUS KINAS metu buvo pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengti virtualūs susitikimai su kino kūrėjais, organizuotos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Pažiūrėjus filmą, ne vienas Pagėgių krašto bibliotekų lankytojų ir ašarą nubraukdavo, o tuomet – pasidalindavo įspūdžiais ir pasikalbėdavo apie tai, kas iš tiesų jiems ir nūdienos visuomenei yra svarbu.
Ir, regis, tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio NEPATOGUS KINAS organizatorių tvirtinimas, jog šio festivalio metu rodomos istorijos gali įkvėpti ir net pakeisti realybę – pasitvirtino ir Vydūno viešojoje bibliotekoje bei filialuose: kraštiečiai teigė, jog šios tikros, nesuvaidintos istorijos sukūrė neišdildomas akimirkas širdyse ir paliko daug erdvės apmąstymams…

Asta Andrulienė
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė bibliografiniam-informaciniam darbui

Nuotraukos iš bibliotekos archyvo

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: