Skip to content Skip to footer

Informacinės technologijos į kasdieninį gyvenimą veržiasi vis daugiau ir plačiau. Tradicinės paslaugos pamažu perkeliamos į elektroninę erdvę, o „gyvą“ bendravimą keičia virtualus… Prie vis sparčiau besikeičiančio pasaulio prisitaikyti turi ir gyventojai.

Atliepiant vyraujančias tendencijas, Pagėgių krašto bibliotekos veikia kaip integralios mokymosi erdvės, suteikiančios neformalaus švietimo paslaugas gyventojams bei galimybę prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos ir išmokti naudotis naujosiomis technologijomis.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka ir filialai 2018-2021-aisiais metais buvo įtraukti į nacionalinius infrastruktūrinius projektus „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ bei „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“. Šių projektų įgyvendinimo metu, bibliotekos kvietė visus Pagėgių krašto gyventojus, pageidaujančius įgyti kompiuterinio raštingumo pagrindus ar pagilinti turimas žinias, dalyvauti nemokamuose pradedančiųjų bei pažengusiųjų skaitmeninio raštingumo mokymuose. Šių mokymų dėka, dalyviai ne tik įveikė naujų technologijų baimę, bet ir galėjo pabendrauti su bendraminčiais bei smagiai ir turiningai praleisti laiką. Įgyvendinat šiuos projektus, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – Kentrių, Lumpėnų, Natkiškių, Piktupėnų, Stoniškių, Šilgalių, Vilkyškių bei Žukų – atnaujinta vartotojams skirta technologinė infrastruktūra.

Atsižvelgiant į pandemijos sukeltą situaciją, 2020-2021 m. tam tikrais laikotarpiais bibliotekų interneto skaityklose nebuvo teikiamos paslaugos vartotojams, tad taikytas alternatyvus virtualaus švietimo būdas – pradėti vesti nuotoliniai gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymai. Kadangi dauguma Pagėgių miesto gyventojų namuose turi elektroninį įrenginį bei interneto ryšį, nekilo trukdžių organizuojant nuotolines šviečiamąsias veiklas. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė džiaugiasi gavusi projekto „Prisijungusi Lietuva“ padėką už indėlį į šio nacionalinio projekto veiklas.

Net ir pasibaigus šioms edukacinėms, projekto keliu vykdytoms veikloms, kraštiečiai yra laukiami Pagėgių krašto bibliotekose, kuriose mielai visiems norintiesiems yra teikiamos šiuolaikinių technologijų panaudos konsultavimo bei mokymo paslaugos.  

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos informacija

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: