Skip to content Skip to footer

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose vyko tradicine tapusi akcija „Senjorų dienos internete“

Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ organizavo nacionalinę akciją „Senjorų dienos internete 2020“ ir visą savaitę – spalio 19-23 dienomis rengė tiesioginius internetinius seminarus. Šia akcija siekiama sudominti ir paskatinti Lietuvos Senjorus drąsiau ir daugiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, sužinoti saugaus elgesio taisykles internete bei kritiškai vertinti informaciją. Atsižvelgiant į pandemijos sukeltą situaciją, visos akcijos seminarai buvo organizuojami e. erdvėje arba bibliotekose, susitikimų mažomis grupelėmis metu.

Prie šios akcijos „Senjorų dienos internete 2020“ prisijungė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka ir filialai: Kentrių, Lumpėnų, Natkiškių, Piktupėnų, Stoniškių, Šilgalių, Vilkyškių ir Žukų. Pagėgių krašto bibliotekininkai laukė visų Senjorų, kurie kasdien galėjo stebėti vis kitas vaizdo transliacijas skirtingomis temomis, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti bei gauti atsakymus į rūpimus klausimus, tokius kaip: Ar žinote kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui? O kaip gamtos turtais sustiprinti imunitetą? Kaip LRT mediatekoje galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau televizijoje rodytas mėgstamas laidas ar filmus? Kokias banko paslaugas galima susitvarkyti nuotoliniu būdu ar telefono skambučiu? Kaip veikia paštomatai ir kaip išsiųsti bei atsiimti siuntinius? Kas tie interneto slapukai? Kaip bendrauti internetu etiškai, saugiai ir atsakingai? Kaip technologijos susiję su daržu ir sodu? Ir daugelį kitų.

Paskutinę akcijos dieną – spalio 23 d. Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė ir vyresn. bibliotekininkė bibliografiniam-informaciniam darbui Asta Andrulienė pasidžiaugė senjorų žingeidumu bei dėkojo bibliotekos bičiuliams, nuotoliniu būdu stebėjusiems visas tiesiogines transliacijas. Visiems seminaro dalyviams buvo įteikti pažymėjimai ir atminimo dovanėles, kuriuos parengė projekto ,,Prisijungusi Lietuva“  atstovai.

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuotos akcijos „Senjorų dienos internete 2020“ transliacijos metu vyko viktorinos, į kurios klausimus teisingai atsakius, atsitiktiniu būdu buvo išrinkti 3 nugalėtojai ir apdovanoti prizais. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Senjorai į spalio 21 d. pateiktą klausimą „Kieno skambučio sulaukus galima atskleisti savo internetinio banko prisijungimo duomenis?“ atsakę teisingai, tapo nugalėtojais.

Projektą „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

#PagėgiųsavivaldybėsVydūnoviešojibiblioteka #Senjorųdienosinternete2020

#PrisijungusiLietuva

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos iš Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos archyvo

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: