Skip to content Skip to footer

Šiandieną, 2021 m. lapkričio 15 dieną, daugybę įvairių pasaulio šalių vaikų bendrystei sujungė skaitymo skatinimo projekto „Šiaurės šalių literatūros savaitė“ iniciatyva „Auštant“. Iniciatyvos pavadinimas atspindėjo ir šios veiklos vykdymo laiką – veiklos prasidėjo saulei bekylant…

Prie šios, jau tradicija tapusios, iniciatyvos prisijungė ir Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos vaikų erdvė, kuri kvietė skaitymuose dalyvauti Algimanto Mackaus gimnazijos 3 a klasės mokinius su mokytoja Dalia Kuisiene.

Laikas, kuomet aušta, yra paslaptingas ir šį magišką įspūdį dar labiau sustiprino liepsnojančios žvakės, kurių šviesoje buvo skaitomos ištraukos iš autorės Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“. Bibliotekininkė Liudmila Fetingienė supažindino mokinius su knygos heroje mergaite Miranda, kuri galvojo, jog turi viską, ko reikia, kad surastų mitinį brangakmenį. Pasak legendos, tiems, kurie suras šį brangakmenį, niekada nebereikės nieko ilgėtis. Ši istorija apie draugystę ir ilgesį privertė susimąstyti apie tai, kas iš tikrųjų svarbu gyvenime.

Reiktų paminėti, jog šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – svajonės ir ilgesys, tad bibliotekininkė, kartu su vaikais, pasitelkdami origami techniką, lankstė laivelius ant kurių vėliau užrašė savo didžiausias svajones. O jų buvo įvairių įvairiausių, juk vaikų fantazija beribė…

Skaitymai vaikams „Auštant“ – tai kultūrinio „Šiaurės šalių literatūros savaitė“ projekto pirmasis etapas. Skaitymai taip pat vyksta jaunimui bei suaugusiems. Šį projektą organizuoja asociacijų Norden sąjunga (Foreningen Norden Forbund), o finansuoja – Šiaurės ministrų taryba.

Liudmila Fetingienė

Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė darbui su vaikais

Nuotraukų autorė

Asta Andrulienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: