Skip to content Skip to footer

Šiandieną, 2022 m. lapkričio 14 d., daugybę įvairių pasaulio šalių vaikų sujungia skaitymo skatinimo projekto „Šiaurės šalių literatūros savaitė“ iniciatyva „Auštant“. Iniciatyvos pavadinimas atspindi ir šio skaitymo pradžią – viskas prasideda  „Auštant“…

Prie šios, jau tradicija tapusios, iniciatyvos prisijungė ir Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei mažieji jos lankytojai – knygos mylėtojai. Skaitymuose dalyvavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 2a klasės mokiniai su mokytoja Lina Rimkuviene.

Stiprinant artimesnį žmogaus ryšį su gamta, žvakių šviesoje buvo skaitomos ištraukos iš rašytojų Malin Kivelä ir Martin Glaz Serup knygos „Jei sutiktum lokį“. Ši knyga nominuota 2022 m. Šiaurės Tarybos Vaikų ir jaunimo literatūros premijai. Įžanga į pažintį su šia knygele tapo bibliotekininkės Liudmilos Fetingienės vesta diskusija apie tai, ką gi vaikai darytų sutikę lokį. Atsakymų būta įvairiausių.

„Jei sutiktum lokį“ – šmaikšti knyga. Šiame kūrinyje nagrinėjamas pagrindinis klausimas: ką darytum, jei sutiktum lokį? Tai istorija apie į žygį miške išsiruošusį žmogų, tačiau pagrindinis knygos veikėjas yra lokys. Šių dviejų personažų susitikimas yra aprašomas žaismingai rimtai, visas pasakojimas balansuoja tarp faktų ir išmonės.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – Šiaurės šalių gamta. Šiaurietiška gamta mus ne tik sieja, bet ir byloja mums apie įvairovę ir turtingumą atšiauriame Žemės lopinėlyje. Žavimasi ugnikalniais Vakaruose, ledynais Šiaurėje, geltonai švytinčiais rapsų laukais Pietuose ir tūkstančiais ežerų Rytuose.

Skaitymai vaikams „Auštant“ – tai kultūrinio projekto „Šiaurės šalių literatūros savaitė“ pirmasis etapas. Šie skaitymai organizuojami ne tik vaikams, bet taipogi ir jaunimui bei suaugusiems. Projektą organizuoja asociacijų Norden sąjunga (Foreningen Norden Forbund), o finansuoja – Šiaurės ministrų taryba.

Liudmila Fetingienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė darbui su vaikais

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: