Skip to content Skip to footer

Įgyvendinant Pagėgių savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo fondo finansuojamą projektą „Su knyga į sveiką gyvenseną“ 2022 m. rugsėjo 21 d. buvo organizuojama šeimų išvyka į Vydūno kultūros centrą, kurios metu pagilintos esamos ir įgytos naujos žinios apie Vydūno gyvenimą, veiklą, sveikos gyvensenos ideologiją, šio šviesuolio pasaulio suvoktį. Aplankyta vidinės harmonijos palaikymui skirta, pagal Vydūno gyvenimo filosofiją įrengta šviesos ir garso instaliacija – Vidinio tilsmo kambarys, muziejinės ekspozicijos, grožėtasi Emalio meno galerijoje eksponuojamais kūriniais.
Nauja geroji patirtis įtvirtinta sprendžiant kryžiažodį, kurio visi klausimai buvo susiję su išvykos metu pamatytais eksponatais, išgirstais faktais. Išvyka apibendrinta diskusija apie šeimų bendrystę, tarpusavio santykių ir tradicijų puoselėjimą bei kultūrinio švietimo svarbą. Kelionė namo neprailgo – grįžtant visi išvykos dalyviai dalyvavo linksmojoje viktorinoje bei dalinosi įspūdžiais.
Rugsėjo 30 d. penktadienį lauko erdvėse prie Pagėgių Vydūno viešosios bibliotekos buvo organizuojama antroji projekto dalis – teatralizuota pasakų skaitymo ir sporto šventė vaikams „Skaitau pasaką ir sportuoju“. Siekiant stiprinti vaikų sveikatą bei plėtoti kūrybinius gebėjimus, renginio vedėjas „Piratas“ suruošė linksmąsias estafetes vaikams. Jaunieji reginio dalyviai kartu su mažaisiais padėjėjais – „Piratu“ ir „Pepe Ilgakojine“ varžėsi įdomiausiose varžytuvėse – rungtyniavo žaisdami milžinišką krepšinį, išbandė raganos šluotą, kiškio šuoliais šokinėjo per kliūtis ir kt. Visiems renginio dalyviams buvo įteikti pažymėjimai bei skirtos įvairios nominacijos. Po šventės vaikai vaišinosi sodo gerybėmis – kriaušėmis bei obuoliais.
Toliau sekė pažintinis žygis, kuriuo buvo siekiama pagerinti fizinę ir psichologinę savijautą, pažinti savo krašto gamtovaizdį bei augmeniją, o tai padėjo padaryti Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistas laikinai einantis patarėjo funkcijas Drąsutis Brazauskas. Jis vaikams pasakojo apie miško augmeniją, medžių ypatybes bei atskleidė įdomybes apie paukščius bei kitą gyvūniją. Puikius gido pasakojimus vainikavo žolelių arbatos degustavimas. Pasivaišinus arbatomis ir sausainiais, žygeiviai gavo užduotį, todėl keliaujant miško takais rinko gamtos gėrybes. Aplankę Būbliškės kaime bėgiojančius stirniukus, visi žygio dalyviai grįžo į biblioteką. Čia jų visų laukė aptarimas, parsineštų miško gėrybių apžiūrėjimas ir suskaičiavimas, dalyvavimą renginyje patvirtinantys pažymėjimai ir prizai.
Dėkojame jauniesiems bibliotekos bičiuliams (ypatingai Danieliui Gorodeckiui ir Kotrynai Fetingytei) už puikią nuotaiką ir kartu smagiai praleistą laiką.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukų autorės: Asta Andrulienė, Milda Jašinskaitė-Jasevičienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: