Skip to content Skip to footer

2022 m. minimi ne tik Lietuvos jaunimo metai, bet ir pagėgiškio poeto Algimanto Mackaus 90-osios gimimo metinės, tad šių metų Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka palydėjo finaliniu akordu – intriguojančiu, įkvepiančiu ir nustebinančiu susitikimu su rašytoja Rebeca Una. Ši rašytoja laikoma viena įdomiausių vaikams ir jaunimui kuriančių šiuolaikinių Lietuvos autorių. 

Renginio metu rašytoja pristatė savo knygą jaunimui „Atjunk“, bendravo su vaikais, klausėsi jų minčių apie knygos veikėjos Grytės gyvenimą, kuris yra kiek kitoks nei šių laikų jaunimo. Jaunuoliai dirbo grupėse, kūrė ateities kambarius, mokyklas, sudarinėjo dienotvarkes bei fantazavo, kaip ateityje jaunuoliai bendraus su savo draugais, mokytojais bei tėvais. Pristatę savo ateities vizijas, renginio dalyviai galėjo rašytojai užduoti įvairiausių klausimų bei įsigyti jos knygų su autografu, o kūrėja bibliotekai padovanojo savo išleistų knygų.

Po susitikimo bibliotekoje buvo pristatyta naujutėlaitė pramoga – kraštotyrinis, edukacinis bei pažintinis pabėgimo kambarys „Įsižiūrėki į vidurnaktį…“, skirtas poetui Algimantui Mackui atminti. Galvosūkių ir pabėgimo kambario principas – dalyvių grupė užrakinama uždaroje patalpoje, kurioje turi atlikti įvairias užkoduotas logines užduotis bei sugalvoti, kaip iš ten ištrūkti per kuo trumpesnį laiką. Renginyje ši pramoga buvo pristatyta Vydūno viešosios bibliotekos sukurtu trumpu intriguojančiu anonsiniu filmuku, kviečiančiu visus norinčius savo sumanumą bei sugebėjimus išbandyti šiame kambaryje.

Šią puikią popietę vainikavo išeivės pagėgiškės, bibliotekos bičiulės, Šveicarijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkės, nuolatinės bibliotekos rėmėjos bei piniginių nominacijų įsteigėjos Jūratės Caspersen viešnagė bibliotekoje. Viešnia iš Šveicarijos sveikino šio renginio dalyvius, svečius bei pasidžiaugė, jog Algimanto Mackaus vardas skamba vis garsiau, jog šis pabėgimo kambarys jaunimui padės dar geriau suprasti bei pažintį šį visuotinai žinomą talentingą kūrėją bei visuomenės, kultūros veikėją. Bibliotekos vadovė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, dėkodama visiems svečiams bei dalyviams, palinkėjo jaunimui atrasti kūrybos gyslelę, ieškoti savęs o viešniai Rebecai Unai įteikė saldžią dovanėlę. Visi susirinkusieji kviesti išbandyti naująją pramogą bibliotekoje – pabėgimo kambarį.

Renginys organizuotas Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai įgyvendinant projektą „Įsižiūrėki į vidurnaktį…“, dalinai finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos ir Pagėgių savivaldybės administracijos lėšomis.

Liudmila Fetingienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukų autorė – Asta Andrulienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: