Skip to content Skip to footer

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą, dalyvaujant autoriui. Renginyje dalyvavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos ir Pagėgių savivaldybės Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene.

Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, pristatydamas autorių pabrėžė, jog tai – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių posmuose. Galima pasidžiaugti, jog šioje, jau 10-ojoje Jono Jakštaičio knygoje, yra eilėraštis, skirtas Pagėgių kraštui, kuriame paminėti įvairūs kaimelių pavadinimai bei legendomis apipintas Rambynas. Kaip ir dauguma šio rašytojo knygų, ši knyga yra iliustruota Tauragės rajono savivaldybės Žygaičių gimnazijos mokinių, vadovaujamų dailės mokytojos Birutės Bacevičienės, piešiniais. Poetas Jonas Jakštaitis, pristatydamas knygą „Kiškiai žolę pjovė“, dėkojo Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai, jog ji buvo viena iš šios knygos leidybos rėmėjų. Poetas skaitė įvairias eiles bei į šį pristatymą įtraukė ir vaikus – jie, iš visų rašytojo knygų patys galėjo išsirinkti po eilėraštį ir jį perskaityti visiems susirinkusiems. Jaunieji skaitytojai rašytoją apipylė klausimais: „Ar smagu rašyti knygas? Kiek knygų išleido? Kiek laiko trunka parašyti knygą? Kaip tapo rašytoju? ir pan. Jaunieji Jono Jakštaičio poezijos mylėtojai suskubo įsigyti šio poeto knygelių, gauti autoriaus autografą bei įsiamžinti su rašytoju nuotraukoje.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė dėkojo ir linkėjo atvykusiems svečiams kūrybinio įkvėpimo, sėkmės tolimesniuose darbuose ir įteikė po simbolinę dovanėlę.

Liudmila Fetingienė

Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos

Vyresn. bibliotekininkė darbui su vaikais

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: