Skip to content Skip to footer

2022 m. balandžio 26 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Piktupėnų filiale vyko literatūrinė-muzikinė-edukacinė popietė „Knygos sveikina Jus: su žieduotu pavasariu širdyse!!!..“, skirta 22-ajai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei „Tvari biblioteka“ paminėti.

Popietės dalyvius sveikinusi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė linkėjo visiems gerų skaitymo metų bei išlikti ištikimais bibliotekos bičiuliais ir pagalbininkais. Lietuvių literatūros klasiko Justino Marcinkevičiaus poezijos posmais renginio dalyvius ir svečius pradžiugino Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos gimnazistės Greta Jašinskytė bei Simona Latuškevičiūtė, kuri taipogi perskaitė šviesios atminties Pagėgių krašto rašytojos Stasės Valužienės apsakymą „Raibutė“.

Renginio metu pristatyta kraštietės, piktupėniškės Ritos Vidrienės skiautinių paroda „Žiemos darbai belaukiant pavasario“. Parodos autorė renginio svečiams parodė, kaip darbuose įkūnijama kilusi idėja bei papasakojo, kokio didelio pirštų miklumo tai reikalaujantis darbas. O eksponuojami darbai išties džiugina akį… Kiekvienas darbas turi ir pavadinimą: „Magnolija“,  „Vėl gegužio žiedai..“, „Skinsiu geltoną rožę…“ ir kt. Visi šie kūriniai bus padovanoti vaikams, anūkams. P. Rita atviravo, jog šioje parodoje atsispindi ilgų žiemos vakarų darbai, o į visus rankdarbius įdėta daug meilės ir širdies. Renginio dalyviai su didžiuliu susidomėjimu klausėsi popietės metu p. Ritos atskleistų šio, gal nepelnytai primiršto, liaudies meno kūrimo paslapčių.

Bibliotekininkė Nijolė Jogienė įteikė darbų autorei simbolinę dovanėlę, palinkėdama naujų kūrybinių minčių ir jų išsipildymo. Šiltai pabendravę prie arbatos puodelio bei pasivaišinę gardėsiais, dalyviai palinkėjo auksarankei p. Ritai nepaleisti kūrybos mūzos bei sukurti dar ne vieną parodą, o vieni kitiems – sėkmės ir gražaus, tikro žieduoto pavasario. Visiems dalyviams buvo įteiktos dovanos-siurprizai…

O kokia gi paroda Piktupėnų bibliotekos erdves puoš jau 23-iąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekos savaitę minint?.. Tai pamatysime jau kitąmet…   

Nijolė Jogienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Piktupėnų filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorės – Nijolė Jogienė ir Milda Jašinskaitė-Jasevičienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: