Skip to content Skip to footer

Vasario mėnesį daugelis pasaulio šalių mini Saugesnio interneto dieną. Šiemet ši diena minima jau 21-ąjį kartą ir joje dalyvauja daugiau nei 150 pasaulio šalių.  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filialas taip pat kasmet prisijungia prie šios akcijos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, drauge skatinant saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei išmaniosiomis technologijomis. Atliepiant į šį tikslą, 2024 m. vasario 7 ir 9 dienomis Šilgalių bibliotekoje organizuotos interaktyvios skaitmeninių žinių lavinimo edukacijos vaikams „E. saugumas: ką privalu žinoti kiekvienam?“. Renginiuose dalyvavo vaikų dienos centro  auklėtiniai su vadove Raimonda Grigele.

Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė kvietė vaikus atlikti testą „Ar esu kitiems draugiškas?“, kurio rezultatai atskleidė, kad  visi dalyviai yra geranoriški, mandagūs bei visada stengiasi padėti kitiems. Taipogi supažindinta su slaptažodžių e. erdvėje kūrimo metodika. Naujai įgytos žinios išmėgintos atliekant praktinę užduotį, kurios metu vaikai kūrė įdomius bei išradingus slaptažodžius.

Moksleiviai dalyvavo interaktyvių žinių gilinimo viktorinose „Ar saugai duomenis internete?“ bei „Ar atpažįsti patyčias internete?“, po kurių atlikimo bei aptarimo visi vieningai priėjo prie išvados, kad saikingai ir atsakingai naudojantis internetu, galima džiaugtis visais jo teikiamais privalumais ir išvengti galimų pavojų.

Atsisveikinant vaikams linkėta ateityje būti internete itin saugiems!

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorės – Tatjana Biliūnienė ir Raimonda Grigelė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: