Skip to content Skip to footer

„Gimtųjų žodžių apkabintas,

Aš gyvas kalboje.

Sakau: esi man, kaip žibintas

Pasaulio tamsoje…“

Tokiais Lietuvos literatūros klasiko, poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais 2023 m. vasario 24 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filiale prasidėjo literatūrinė-kraštotyrinė viktorina, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Tarptautinei gimtosios kalbos dienai bei Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Renginyje dalyvavo aktyviausi bibliotekos bičiuliai ir knygos mylėtojai. Susitikimo pradžioje buvo diskutuojama apie tai, jog labai svarbu, kad mažos tautos – lietuviai, latviai, estai bei kt. – darytų viską, kas įmanoma, siekdamos išsaugoti ir ateityje būsimoms kartoms palikti neįkainojamą turtą – gimtąją kalbą. Nes būtent kalboje įamžinta tautos istorija, kultūra ir savastis. O geriausia kalbos perdavimo iš kartos į kartą priemonė yra raštas, knyga. Todėl knygų skaitymas tampa pagrindiniu šaltiniu, padedančiu vaikams perprasti žmonių bendravimo taisykles, susiformuoti vertybes, lavinti vaizduotę. Todėl patys skaitydami knygeles, vaikai greičiau susidraugauja su knyga, taip pažindami savo gimtosios kalbos grožį.

Popietės metu bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė pristatė literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“, kurį sukūrė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka. Tai – puiki pramoginė-edukacinė priemonė, skatinanti domėtis geriausiais užsienio šalių ir Lietuvos literatūros kūriniais bei jų autoriais. Žaidimo rinkinį sudaro 400 kortelių su klausimais ir 4 pagalbinės kortelės, padedančios išnarplioti teisingus atsakymus bei kartu – suteikiančios naujų žinių. Šio žaidimo užduotys skirtos vaikams nuo 14 metų ir suaugusiems žaidėjams.

Laikas „žaidžiant“ prabėgo neįtikėtinai greitai, suteikdamas popietės dalyviams daug pozityvo ir linksmų bendravimo minučių.

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: