Skip to content Skip to footer

Tarp reikšmingų tautinio atgimimo epochos asmenybių garbinga vieta tenka Jonui Mačiuliui-Maironiui. Poetas, profesorius, kunigas, nacionalinio judėjimo dainius, visuomenės veikėjas visą savo gyvenimą paaukojo Tėvynės labui ir žmonėms.

2022 m. spalio 21 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filiale minėtos Jono Mačiulio-Maironio 160-osios gimimo metinės. Sunku įsivaizduoti jaunystę be Maironio poemos „Jūratė ir Kastytis“ bei jo lyrinių eilėraščių, kuriuose poetas jautriai apdainavo gimtinės grožį, legendinę praeitį. Poeto kūryba giliai įaugo į tautiečių atmintį ir širdis. Tad minint šią svarbią jubiliejinę datą, Šilgalių bibliotekos lankytojams pristatyta bibliotekininkės Tatjanos Biliūnienės parengta spaudinių paroda „Maironio jautri ir nuoširdi lyrika“, skambėjo poeto eilėraščiai. Apie Maironio gyvenimą ir kūrybą renginio dalyviams ir svečiams pasakojo bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė.

Antrojoje popietės dalyje vyko dokumentinio filmo „Piknikas Morijoje“ peržiūra. Šis filmas, kuriame pasakojama apie sunkią pabėgėlių dalią Graikijoje, Morijos stovykloje, buvo atrinktas rodyti Tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Nepatogus kinas“.

Susirinkusiems laikas prabėgo beregint greit… Prieš šį virtualų kino seansą dalyviai vaišinosi kava ir skanavo saldumynus, bendravo ir teigė esą patenkinti turiningai praleistu laiku bibliotekoje.

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

Gitanos Baužaitės ir Tatjanos Biliūnienės nuotraukos

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: