Skip to content Skip to footer

„Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį.“

(Šv. Augustinas)

2023 m. vasario 11 dieną Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filiale vyko susitikimas su kraštiečiu, keliautoju, žurnalistu ir trijų knygų autoriumi Dainiumi Kinderiu. Nuo 1998 m. jis jau apkeliavo maždaug 109 valstybes. 2006 m. pelnė Metų keliautojo nominaciją – buvo išrinktas Lietuvos Magelanu. 2010 m. tapo Mato Šalčiaus literatūrinės premijos laureatu. Yra išleistos trys keliautojo Dainiaus Kinderio knygos: „Atgal į Afriką“ (2008 m.), „Filipinai. Ugnies žiedo kerai“ (2011 m.) ir „Valgis. Meilė. Dvasia. 7 šalys, į kurias norisi grįžti“ (2012 m.). Šiuo metu Dainius Kinderis yra UAB „Magelano kelionės“ turizmo vadovas.

Renginio metu svečias trumpai pristatė savo autorines knygas, kuriose jis aprašo savo prisiminimus ir dalinasi įdomiais pasakojimais apie keliones vakarine Afrikos pakrante – nuo Maroko iki Pietų Afrikos Respublikos, apie savanorystę Filipinuose bei nepamirštamus potyrius apsilankius kitose valstybėse.

Labai vaizdingai, demonstruodamas skaidres, keliautojas vedė klausytojus prisiminimų takais: mintimis grįžta atgalios į kelionę Afrikoje po Etiopiją bei šios išvykos metu patirtus nuotykius. Nepaprastai šiltai svečias kalbėjo apie sutiktus kelionėse žmones, jų paprastumą, nuoširdumą ir geranoriškumą, nežiūrint į sudėtingus šalių, kuriose sutiktieji gyvena, gamtos bei gyvenimo sąlygas, taip pat atsakinėjo į netikėčiausius susirinkusiųjų klausimus.

Šilgališkiai džiaugėsi šiltu bendravimu ir nekantravo su kraštiečiu keliautoju susitikti vėl bei paklausyti dar negirdėtų istorijų iš plačiojo pasaulio…

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: