Skip to content Skip to footer

Kai baltos snaigės jau puošia raižiniais langus, o širdis ir siela žvarbsta nuo šalčio, pasiilgstama šilto, paprasto ir nuoširdaus bendravimo, išjausto ir tikro literatūrinio žodžio. Viso šito netrūko 2022 m. lapkričio 19 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filiale vykusiame susitikime su tauragiškiu rašytoju, publicistu Audriumi Bitinu, kurio metu buvo pristatytos šio autoriaus knygos. 

Audrius Bitinas yra žinomas ne tik kaip puikiai valdantis plunksną kūrėjas, bet ir kaip aktyvus visuomenininkas, informacijos apie karą Afganistane ir kitas karines konfrontacijas sklaidai skirtų renginių, sąskrydžių organizatorius. Jis yra publikacijų apie karinius konfliktus įvairiose šalyse ir prisiminimų knygų autorius bei bendraautoris. Šios temos plėtotos ir Šilgalių bibliotekoje, rašytojui pristatant savo autorines knygas: eilėraščių rinktinę „Afganistane… žuvusiems“ (2008 m.), prisiminimų knygą „Afganistanas. Giltinės pabučiavimas“ (2021 m.) ir šeimos prisiminimų rinkinį „Gyvenimų fragmentai (I)“ (2022 m.,  bendraautoris).

Svečias vaizdingai pasakojo apie išleistus autorinius leidinius, dalinosi prisiminimais apie savo šeimos likimą ir kokios aplinkybės paskatino jį imtis „rašytojo“ vaidmens, nors ir prisipažino, jog nenori būti taip vadinamas. Audrius Bitinas atviravo, kad labiau tiktų jį vadinti asmeninės patirties dokumentalistu. Susirinkusieji klausėsi autoriaus skaitomų ištraukų iš pristatomų knygų, užsimezgė nuoširdus pokalbis, pasipylė daug klausimų… Susitikimo metu ne vienas įsigijo autoriaus knygų ir gavo jo autografą. Susipažinę su Audriaus Bitino literatūriniais darbais, visi tikrai sutiks su jo išsakyta mintimi: „Ir vis dėlto  gyvenimas yra nuostabus!“.

Literatūrinės popietės pabaigoje dalyviai klausėsi šilgališkio Kęstučio Bytauto atliekamų muzikinių kūrinių ir mielai jam pritardami dainavo drauge.

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: