Skip to content Skip to footer

Kiekvienais metais, kovo 22 d. minime Mažosios Lietuvos šviesuolio, filosofo, rašytojo, dramaturgo, chorvedžio Vilhelmo Storosto – Vydūno gimimo metines. Didysis mąstytojas Vydūnas savo kilnia veikla mokė būti sąžiningais, teisingais, mylėti mus supantį pasaulį. 155-osioms gimimo metinėms paminėti ir buvo skirta literatūrinė-kraštotyrinė popietė „Ir esame tokie, kokiais būt stengiamės“, organizuota Stoniškių bibliotekoje 2023 m. kovo 28 d.

Bibliotekininkė Zofija Genutienė trumpai supažindino su Vilhelmo Storosto-Vydūno biografija. Įvairiapusiška Vydūno kūryba į renginį sukvietė didelį būrį klausytojų. Džiugu, kad dalis susirinkusiųjų – ir jaunimas. Vydūnas skatino išlaikyti lietuviškumą, ragino burtis. 1912 metais įkurtos lietuvių jaunimo draugijos sąjungos „Santara“ pirmasis vadovas buvo Vydūnas. Rukuose veikė lietuvių jaunimo draugija „Ąžuolas“, draugijos choristai dalyvaudavo šventėse ant Rambyno kalno. Senieji krašto gyventojai yra pasakoję, kad Rukuose lankęsis Vydūnas su Tilžės giedotojų draugija vaidino vienaveiksmę komediją „Numanė“ (1911 m.). 1913 m. Rukuose buvo parodyta Vydūno komedija „Smarkusis Krušna“. Galime didžiuotis, kad kažkada mūsų krašte vaikščiojo toks šviesus žmogus. Dramaturginis Vydūno kūrinys „Vyrai“ datuojamas 1923 m., tad galime minėti ir kūrinio  šimtmetį.

Gausiais plojimais scenoje pasitiktas Salos etnokultūros ir informacijos centro  Usėnų seniūnijos etnografinis teatras „Negelys“ (vadovė ir režisierė Jūratė Daugalienė). Svečiai iš netolimo Šilutės rajono suvaidino spektaklį pagal Praną Antalkį ir Vydūną „Vyrai“. Aktoriai buvo nuostabūs, vaidino labai išraiškingai, – abejingų nebuvo, žiūrovai net atsistoję, gausiomis ovacijomis, džiaugėsi spektakliu. Pagėgių savivaldybės administracijos Stoniškių seniūnijos seniūnė Dalia Alkimavičienė, dėkodama už nuotaikingą vaidybą, išreiškė visų tikėjimą, kad šis apsilankymas – ne paskutinis.

Bibliotekininkė Z. Genutienė, dėkodama Jūratei Daugalienei ir artistams, džiaugėsi, kad tuo pačiu metu buvo paminėta ir Tarptautinė teatro diena.

Ačiū visiems padėjusiems surengti šią šventę. Didžiulį gardų pyragą iškepė Janina Zarambienė. Naminiais sūriais vaišino Lina Grublienė. Savo indėliu visada prisideda Aldona Ališkevičienė, Stoniškių bendruomenės pirmininkė Daiva Bučinskienė, seniūnė Dalia Alkimavičienė.

Zofija Genutienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Stoniškių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorės –  Tatjana Biliūnienė, Gitana Baužaitė, Zofija Genutienė.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: