Skip to content Skip to footer

Kas gali būti svarbiau nei užsiėmimas sau patinkančia veikla? Kūrybiškumo ieškojimai, tobulėjimas, pasiekimai kelia žmogaus pasitikėjimą savimi. Tikrai galima teigti, kad pozityvi meninė kūryba patinka daugumai žmonių ir įkvepia kitus savęs kūrybiniams ieškojimams. Tas pasakytina ir apie Stoniškių bibliotekoje nuo 2023 m. vasario 2 d. eksponuojamą Laimos Šiaudvytienės (Kavolių k., Usėnų sen., Šilutės raj. sav.) fotografijos darbų parodą „Gyvūnai gamtoje“. Pagautos akimirkos, spalvų žaismas vis masino bibliotekos lankytojus susitikti ir su darbų autore. Ir šis susitikimas įvyko 2023 m. vasario 9 d., bibliotekai pakvietus visus meno bei gamtos mylėtojus į vidudienį „Fotografija – mano gyvenimo dalis“.

Pokalbis su fotografe Laima Šiaudvytiene liejosi laisvai kaip pavasarinis upelio čiurlenimas.

Viešnia papasakojo, kad mėgaujasi savo menine veikla ir tai, matomai, nuo gimtų šaknų atėję: fotografuoti, pasak p. Laimos, senais laikais mėgo jos tėvelis. Šeimoje augo penki vaikai ir tėtis juos visus stengdavosi įamžinti fotografijose. Todėl namuose išlikę daug gražių nuotraukų. Ir pirmą juostinį fotoaparatą būsimajai fotografei padovanojo tėvelis. Galbūt nujausdamas būsimą dukros pomėgį ir tikrai neapsirikdamas. Kartais visai nedaug tereikia kūrybiniam proveržiui – tik kad kas nors padarytų pradžią…

Renginio metu iš parodos autorės lūpų išgirsta daug įdomių istorijų apie fotografijose matomus gyvūnus: susitikimą su netoli gyvenamųjų namų vaikščiojusia lūšimi, atklydusiu jaukiu stirninu, apie gražuolių paukščių nesutarimus. Fotografės pasakojimai iliustruoti muzikos garsų palydėta virtualia foto demonstracija. Taipogi apžvelgti Laimos Šiaudvytienės parengti nuotraukų albumai, pačios sudaryti kalendoriai.

Kai kurių paukščių popietės dalyviai bei svečiai net matę nebuvo. O čia – jie fotoaparato blykstės „pagauti“ tokie ryškūs, dailūs, atrodantys tarsi gyvi – regis, tuoj išskleis sparnus ir nuskris… Išsakytas ir nerimas dėl aplink kertamų miškų: keičiasi aplinka, nyksta širdžiai miela žaluma, nebelieka gyvūnų namų, paukščiai išskrenda, gyvūnai iškeliauja kitur… Tad su fotoaparatu tenka ir pačiai p. Laimai keliauti vis toliau ir toliau… Ir ji teigė vis dar ieškanti kai kurių gyvūnų gamtoje savo fotografijų kolekcijai, pvz. – vilko. Fotografė vylėsi ateityje dar pradžiuginti Stoniškių bibliotekos lankytojų akis įdomiais gamtos vaizdinių kadrais. Pagėgių savivaldybės administracijos Stoniškių seniūnijos seniūnei Daliai Alkimavičienei užsiminus apie potvynio zonoje besibūriuojančias gulbes, matėsi, kaip sužibo fotografės akys… Ir balti gražūs paukščiai tikrai bus įamžinti.

Viešnia pasidžiaugė, jog pomėgiai sujungia žmones: gražūs ryšiai užmegzti ir plėtojami  su žinomais krašto fotografais, su kuriais dažnai bendraujama ir susitikimų metu, ir pasitelkiant socialinius tinklus.

Bibliotekininkė Zofija Genutienė dar kalbėjo apie 20-metį šiemet skaičiuojančią Saugesnio interneto dieną ir vasario 7-10 dienomis  Lietuvoje vykusią akciją „Saugesnio interneto savaitė“, apie būtinybę visiems būti apdairiais socialiniuose tinkluose. Šilti pokalbiai pratęsti prie kavos puodelio, gardžiuojantis saldumynais, vartant Laimos Šiaudvytienės nuotraukų albumus.

Ačiū visiems dalyvavusiems bei padėjusiems surengti šią šventę. Ypač didelis dėkui už pagalbą stoniškietei studentei Paulinai Bučinskaitei. Laimos Šiaudvytienės fotografijos darbų paroda „Gyvūnai gamtoje“ Stoniškių bibliotekoje veiks iki vasario 28 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Zofija Genutienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Stoniškių filialo bibliotekininkė Nuotraukų autorės – Paulina Bučinskaitė ir Zofija Genutienė.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: