Skip to content Skip to footer

„Gimtinę suranda išskridę gandrai,

Į uostus sugrįžta paklydę laivai.

Gimtinėn sugrįžta subrendę vaikai,

Nes čia juk prabėgo gražiausi laikai…“ (Bronius Bagdonas)

Šiuo gimtinei dedikuotu Pagėgių krašto literato, kraštotyrininko Broniaus Bagdono eilėraščiu prasidėjo 202l m. lapkričio 12 d. Stoniškių bibliotekoje vykusi meninė-muzikinė popietė „Grįžtu į gimtą kraštą ne tik mintimis…“. Bibliotekininkė Zofija Genutienė trumpai apžvelgė įsimintinas šių metų datas ir joms skirtus bibliotekoje organizuotus renginius. Įgyvendinant įvairias kultūrines-literatūrines iniciatyvas nejučiomis ir metai prabėgo… Pasidžiaugta, jog šį rudenį bibliotekos erdves papuošė šviesos ir spalvų harmonijos kupina iš Stoniškių kilusios Romos Krenciuvienės, šiuo metu gyvenančios Šiauliuose, kūrybos darbų paroda „Spalvingo įkvėpimo skrydis“. Nuolatiniai bibliotekos lankytojai džiaugiasi šiais darbais ir visiems labai smalsu: o kaipgi sekasi autorei? Todėl kilo būtinybė suorganizuoti šį susitikimą.

„Grįžtam į gimtinę ne tik mintimis, sugrįžtam darbais ir savo pasiekimais nešini. Parašytomis  knygomis, eilėraščiais, nutapytais paveikslais ir prisiminimais apie prabėgusius vaikystės metus, draugus, išvaikščiotus takus ir mus, kartais labai stipriai pasikeitusius, grįžtam. Kartais tik aplankyti artimųjų smėlio kalnelyje. Bet visada grįžtame… Šįkart tai labai mielas susitikimas“, – kalbėjo bibliotekininkė, pristatydama parodos autorę Romą Krenciuvienę. Susirinkusiems buvo labai įdomu paklausyti apie akrilo liejimo techniką, spalvų derinimą, kitus pomėgius. Garbiajai viešniai buvo pateikta daug klausimų.

Muzikinį foną kūrė ir gražiausiais garsais susirinkusiųjų širdis užliejo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokinės Kristinos Rupšytės muzikinė programa. Kristina augo mūsų krašte, mokėsi Stoniškių pagrindinėje mokykloje. Be jos dainavimo neapsieidavo nė vienas renginys. Stoniškiečiai didžiuojasi, kad krašto žmonės tokie gabūs, stropūs, siekiantys aukštumų. Jaunoji vokalistė puikiu balsu atliko dainas apie Lietuvą bei gyvenimą, sulaukusias gausių ovacijų.

Kuriančioms kraštietėms Romai Krenciuvienei ir Kristinai Rupšytei gražius sveikinimo žodžius išsakė bei gėlių žiedus įteikė Pagėgių savivaldybės administracijos Stoniškių seniūnijos seniūnė Dalia Alkimavičienė ir Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė bei stoniškiečiai. Tikimės, kad susitikimų, kūrinių bei dainų ateityje bus dar daug.

Popietė pratęsta prie arbatos puodelio, ragaujant viešnios Romos Krenciuvienės atsivežtų vaišių ir skanaujant vyriausios Stoniškių bibliotekos renginių lankytojos Danutės Linkevičienės kepto kekso. Visi dar norėjo pabūti, pabendrauti, pasidalinti mintimis ir kūrybinėmis patirtimis. Smagu, jog renginys sulaukė ir jaunosios kartos susidomėjimo: jame dalyvavo ir Stoniškių bendruomeninių vaikų globos namų auklėtiniai, atvykę su auklėtoja Danute Paškauskiene.

Didelis ačiū popietę organizuoti padėjusiai Pagėgių savivaldybės administracijos Stoniškių seniūnijos seniūnei D. Alkimavičienei.

Zofija Genutienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Stoniškių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorė – Ramutė Vaitkuvienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: