Skip to content Skip to footer

2023 m. lapkričio 15 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filiale organizuota etnografinė-kūrybinė edukacija 5-8 kl. mokiniams ,,Pasigamink Raganų eglės raganaitę pats…“. Šioje Pagėgių krašto gamtos paveldo pažinimo skatinimui ir tautodailės tradicijų sklaidai skirtoje šviečiamojoje veikloje dalyvavo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 8 klasės mokiniai su mokytojos padėjėja Danguole Bladiene. Edukaciją vedė tekstilininkė, dailininkė, skiautininkė, akvarelistė, sertifikuota tautinio paveldo tradicinių amatų meistrė, mokytoja-ekspertė Gražina Kriaunevičienė (Vilnius).

Edukatorė p. Gražina pristatė savo sukurtas lėles bei supažindino su jų gaminimo būdų įvairove, kuriuos pasitelkus galima pasigaminti tiek paprastesnes, tiek sudėtingesnes lėlytes. Edukatorės lėlės gaminamos senoviniu – rišimo – būdu, naudojant įvairias audinių atraižas ir tokiu būdu skatinant ekologinį mąstymą, ugdant tvarios gyvensenos principus.

Raganų eglė – Pagėgių krašto gamtos paveldas, tad ir edukacijos metu buvo kuriama Raganų eglės raganaitė. Aštuntokai atidžiai klausėsi ir kruopščiai gamino savo raganaitę. Jei kas nepavykdavo, šios edukacijos vedėja p. Gražina negailėjo praktiškų patarimų bei išsamiai atsakinėjo į visus jaunųjų edukacijos dalyvių užduotus klausimus. Renginio metu netrūko geros nuotaikos, diskusijų, refleksijų bei neužmirštamų potyrių, o pagamintas raganaites mokiniai išsinešė namo.

Lėlių rišimas – ne tik puiki saviraiškos, bet ir lietuvių liaudies tradicijų tąsos bei puoselėjimo priemonė. Taipogi šio kūrybinio proceso metu skatinami intelektualinės ir kūrybinės veiklos poreikiai.

Širdingai dėkojame edukatorei Gražinai Kriaunevičienei už renginio dalyviams suteiktas žinias, naujus įgūdžius, o renginio dalyviams – moksleiviams ir mokytojos padėjėjai Danguolei Bladienei – tariame AČIŪ už entuziastingą ir aktyvų dalyvavimą renginyje. Iki naujų, gražių bei įdomių susitikimų bibliotekoje!

Laima Norbutienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: