Skip to content Skip to footer

2023 m. vasario 27 dieną Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filialas organizavo literatūrinį-kūrybinį-edukacinį rytmetį 1-4 kl.  mokiniams ,,Gimtoji kalba – kiekvieną dieną drauge…“, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos dienai ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Renginyje dalyvavo Pagėgių savivaldybės Johaneso Bobrovskio gimnazijos 2 klasės mokiniai ir mokytoja Jūratė Lalaitė. Bibliotekininkė Laima Norbutienė priminė mokiniams, kad lietuvių kalbos dienų tikslas – stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didinti lietuvių kalbos prestižą, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje.

 Renginio metu buvo diskutuota, kuo kalba yra svarbi žmogaus gyvenime. Diskusijų metu prieita prie išvados, kad kalba yra viena svarbiausių bendravimo priemonių: ji pasitelkiama sveikinantis, kreipiantis, žaidžiant, kalbinant, dainuojant… O gimtoji lietuvių kalba – įdomi ir be galo graži, labai sena kalba, kuria kalbėjo protėviai, seneliai ir tėvai. Tad yra labai svarbu ją mokėti, saugoti ir puoselėti kasdien.

Renginio dalyviai skaitė patarles apie gimtąją kalbą, ištraukas iš  rašytojo Kazio Sajos kūrinių bei ,,švarino“ gimtąją kalbą, netaisyklingus žodžius keisdami gražiais lietuviškais atitikmenimis. Kiekvienas antrokas pasakė po labiausiai patinkantį ir gražiausią lietuvišką žodį, vėliau jį užrašė ant popieriaus lapo, taip sukuriant GRAŽIAUSIŲ LIETUVIŠKŲ ŽODŽIŲ ŽIEDĄ.

Renginio metu netrūko gerų emocijų, šiltų ir mandagių žodžių.

Atsisveikinant linkėta kalbėti taisyklingais, švariais lietuvių kalbos žodžiais, siekti, kad vartojama kalba būtų ne tik taisyklinga ir graži, bet ir kultūringa bei mandagi.

Laima Norbutienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Vilkyškių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: