Skip to content Skip to footer

  2023 m. kovo 9 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filiale organizuotas kraštotyrinis-literatūrinis-edukacinis rytmetis, skirtas Mažosios Lietuvos rašytojo, dramaturgo, publicisto, filosofo, chorvedžio, švietėjo, kultūros ir visuomenės veikėjo Vydūno (tikr. Vilhelmas Storostas) 155-osioms gimimo metinėms, Tarptautinei gimtosios kalbos dienai ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Renginyje dalyvavo Pagėgių savivaldybės Johaneso Bobrovskio gimnazijos 5 klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Rima Navickiene bei lietuvių kalbos vyresniąja mokytoja Asta Dapšiene.

   Vilkyškių bibliotekos bibliotekininkė Laima Norbutienė skaitė ištraukas iš Vydūno rašytinio palikimo, kuriomis rašytojas pabrėžia gimtosios kalbos svarbą. Priminė mokiniams, kad lietuvių kalbos dienų tikslas – stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didinti lietuvių kalbos prestižą, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje. Renginio metu diskutuota apie gimtąją kalbą, kaip tautos išlikimo pagrindą. Diskusijų metu prieita prie išvados, kad valstybė ir tauta negali egzistuoti be savo gimtosios kalbos. Vėliau penktokai skaitė savo kūrybos ketureilius ir lietuvių rašytojų eilėraščius apie Lietuvą, knygą ir pavasarį.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė visus apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis, pažymėtomis gražiu lietuvišku žodžiu ,,Ačiū“, taip atsidėkodama už šiltą ir prasmingą bendradarbiavimą.

Nuoširdžiai dėkojame penktokams ir mokytojoms Rimai Navickienei bei Astai Dapšienei.

Laima Norbutienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Vilkyškių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: