Skip to content Skip to footer

2022 m. balandžio 9 d. žukiškiai ir aplinkinių kaimelių gyventojai rinkosi į 40-osios „Lietuvos valsčių“ serijos dviejų dalių monografijos „Viešvilė“ pristatymą Žukų bibliotekoje. Knygas pristatė vyriausiasis redaktorius ir sudarytojas Algirdas Sinkevičius (Viešvilė, Jurbarko raj. sav.). Jis papasakojo šių knygų atsiradimo istoriją, darbus ir iššūkius, kuriuos teko patirti, kad ši mūsų kraštui, jo istorijai, kultūrai itin svarbi monografija išvystų dienos šviesą.

Viena iš publikacijų autorių, Regina Meškauskienė-Pečiulytė (Juknaičiai, Šilutės raj. sav.), papasakojo Naumalūnio, gražaus gamtos prieglobsčio, istoriją: kas čia gyveno ir valdė Naumalūnio užtvankos ūkį, jų gyvenimo būdą, gamtą, verslą: vandens malūną ir lentpjūvę. Regina ypač domėjosi senaisiais Naumalūnio gyventojais ir, tik didelių pastangų dėka, rado naumalūniečių ainių Vokietijoje ir netgi Brazilijoje.   

Raimondas Genutis (Aušgiriai, Pagėgių sav.), publikacijos „Istorijos dulkes nubraukus“ bendraautorius, atkreipė dėmesį į istorinį ir geografinį mūsų krašto išskirtinumą – istorijos tėkmės verpetuose nuolat buvome ir esame pasienyje. Siena su Prūsija, Rusija, dabar esame Europos Sąjungos pakraštyje. Esant tokiai situacijai ypač sunku išsaugoti istorinį paveldą, surinkti duomenis, taigi, ši monografija leis ateities kartoms pažinti mūsų kraštą, puoselėti jo istoriją.

Irena Julija Foktienė (Viešvilė, Jurbarko raj. sav.), skaitydama savo pačios iš vokiečių kalbos verstus eilėraščius apie Mažąją Lietuvą, suvirpino klausytojų širdis, leido kiekviena odos pora pajusti meilę tėvynei, tėvynės ilgesį.

Užgavėnių kaukių parodą „Iš liepos medžio gimę…“ pristatė autorius – tautodailininkas Stanislovas Meškauskas (Juknaičiai, Šilutės raj. sav.). Autorius teigė, kad medžio paslaptis girdėti ir jas paversti nuostabiais dirbiniais jis išmoko dar savo vaikystėje, kuomet buvo keturiolikmetis. Išdrožus pirmąją „lėčyną“, su medžiu kūrėjas nebesiskiria visą gyvenimą. Šiuo meistro hobiu labiausiai džiaugėsi Žukų namų šeimininkės: galva sukosi nuo medinių šaukštų, šaukštelių, samčių ir lėkščių,, dubenėlių bei puodelių, peilių ir šakučių…

Renginio pabaigoje svečiai ir dalyviai susėdo jaukiai refleksijai prie kavos, arbatos puodelio ir šiam kraštui būdingų vaišių stalo.

Labai dėkojame už Žukų bibliotekai įteiktas dovanas:

  • Gerb. Algirdui Sinkevičiui už 40-ąją „Lietuvos valsčių“ serijos dviejų dalių monografiją „Viešvilė“ (I-II dalis), taip pat knygą „Draugystės tiltai“;
  • Gerb. Irenai Julijai Foktienei už savo poezijos ir prozos knygą „Viltys neviltys“;
  • Gerb. Reginai Meškauskienei už knygą „Šilutės ir Pagėgių krašto dvarai“.

Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos draugams už pagalbą organizuojant renginį: Raimondui Genučiui, Donatai Šaulytei, Birutei Kerpienei, Gitenei Kanovaitei, Severinai Rudminaitei, Domui Kanovui, Bronei Šveicorienei ir Levai Norvaišienei.

Už paramą organizuojant šį renginį labai dėkojame geradarei Akvilei Urbienei.

Renginį organizavo ir moderavo Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Žukų filialo bibliotekininkė Virginija Kanovienė.

Nuotraukų autorius – jaunasis fotografas Domas Kanovas.

Virginija Kanovienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

 Žukų filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: