Skip to content Skip to footer

Prancūzija, 1916-ieji. Keturiolikmetė Anželika Lakrua vartė šieną pievoje, kai paštininkas atnešė naujienas: jos tėtis žuvo kovos lauke. Mergina pažada sau, kad iki tol, kol mylimas brolis sugrįš iš karo, sugebės išlaikyti ūkį tokį, koks buvo prieš šiam išvykstant. 

„Nusprendžiau, kad tai bus tarsi stebuklingas burtažodis. Jei man pavyks sustabdyti laiką, jei niekas nepasikeis, tuomet galbūt ir brolis nepasikeis, o gyvenimas ir vėl prasidės iš naujo, lyg nieko ir nebūtų nutikę“, – galvoja Anželika. Tačiau ūkį viena po kitos užklumpa vis didesnės negandos. Mėgindama apsaugoti šeimos turtą, Anželika leidžiasi į kelionę per Prancūziją kartu su pulkeliu puikiųjų brolio Tulūzos žąsų…

Tai jaudinantis romanas apie nepamirštamą mergaitės kelionę per Prancūziją Pirmojo pasaulinio karo metais. Pagrindinė knygos herojė keturiolikmetė Anželika mums leidžia pamatyti karą ir jo baisybes iš jauno žmogaus perspektyvos. Ši tema išlieka aktuali visais laikais – juk karai vyksta nuolat, ir ne tik mūšio lauke.

Nieko rimto, 2021

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: