Skip to content Skip to footer

Piktupėnų bibliotekoje paminėta Tarptautinė gimtosios kalbos diena

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Piktupėnų filialas 2016 m. vasario 25 d. paminėjo Tarptautinę gimtosios kalbos ir lietuvių kalbos dienas. Šia proga, vykdant projektą ,,Bendruomenės ,,HUB’as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“, bibliotekoje suorganizuota kūrybinė – edukacinė vilnos verpimo pamokėlė ir tautosakinė viktorina „Oi sukas sukas mįslių ratelis“, kurioje dalyvavo Pagėgių savivaldybės Piktupėnų pagrindinės mokyklos 3 klasės mokiniai (mokytoja – Eugenija Budvytienė).

Apie vilnos kelią iki mezgėjos rankų papasakojo Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Vėlaičių filialo bibliotekininkė Nijolė Žilinskienė. Susidomėję trečiokai pamėgino susukti gražią siūlo giją, mynė verpimo ratelio pakoją ir tuo pačiu metu spėliojo mįsles. Susipažinę su bibliotekoje parengta literatūrine paroda „Mintys apie gimtąją kalbą“, mažieji skaitytojai atskirame „Minčių“ stende rašė savo pamąstymus, ką jiems reiškia gimtoji kalba. Pasivaišinus skanėstais, pamokėlės dalyviai iškeliavo į mokyklą, tačiau ne tuščiomis – bibliotekininkė Nijolė Jogienė kiekvienam ,,įdėjo po lauknešėlį“: įvairių literatūrinių užduočių, rebusų, kryžiažodžių. Atliktus šiuos įdomiuosius „namų darbus“, vaikai juos pažadėjo atnešti į biblioteką pasitikrinimui, ar sėkmingai juos atliko.

Mokiniai su Piktupėnų biblioteka atsisveikino kupini įspūdžių, nes ne vienas iš jų verpimo ratelį bei vilnas matė pirmą kartą ir sužinojo, iš kur atsiranda šilti megztukai, kepurės, pirštinės bei kojinės, kurios ,,kandžiojasi“.

 

Nijolė Jogienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Piktupėnų filialo bibliotekininkė

{gallery}20160302NReng_Gimtosios_kalbos_diena{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: