Skip to content Skip to footer

Popietė „Žinios – mano proto akys“ Šilgalių bibliotekoje

Tatjana Biliūnienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

 

2013 metų balandžio 23 – 29 dienomis Lietuvos bibliotekos minėjo 13-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kurios šūkis – „Nežinai? Pėdink į biblioteką!“. Ši savaitė šiemet skirta jauniesiems bibliotekų lankytojams: vaikams, paaugliams, jaunimui. Siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų, jaunimo neskaitymo problemą ir skatinti juos eiti į bibliotekas, siekti žinių, mokytis ir bendrauti su bendraamžiais.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės baigiamasis renginys Šilgalių bibliotekoje įvyko balandžio 25 dieną, mažieji šilgališkiai pakviesti į popietę – viktoriną ,,Žinios – mano proto akys.“ Renginio pradžioje bibliotekos darbuotoja trumpai papasakojo, kada ir kur pirmą kartą buvo paminėta Lietuvos nacionalinė bibliotekos savaitė, pasidžiaugė, kad mokykloje mokytojai populiarina skaitymą, knygą ir noriai bendradarbiauja su biblioteka rengiant įvairias vaikų šventes, popietes, literatūrines – edukacines  valandėles.

Šventinėje popietėje dalyvavo Šilgalių pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai ir jų  mokytojos Sandvina Birvydienė ir Meilutė Mišeikienė. Tradiciškai, minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, buvo pagerbti geriausi jaunieji  Šilgalių bibliotekos skaitytojai ir bičiuliai. Padėkos raštais ir dovanėlėmis buvo apdovanoti  Justina Žymantaitė (1 kl.), Erikas Žymantas (2 kl.) ir Virmantas Barkauskas (1 kl.) .

Visi renginio dalyviai su nekantrumu laukė įdomiausios šventės dalies – viktorinos. Kad išbandytų jėgas žinių kovoje, vaikai pasidalijo į dvi komandas. Mįsles ir galvosūkius, kuriuos turėjo įminti,  komandų nariai  traukė iš paslaptingos pasakų knygos, taip pat turėjo išspręsti linksmąjį kryžiažodį ,,Ar žinai?“, atlikti užduotį ,, Kuris žodis netinkamas?“. Komandų kapitonai susirungė raiškiojo skaitymo konkurse – skaitė pasakojimus iš Prano Mašioto knygelės „Mano dovanėlė“, taip pat  atsakinėjo į įvairiausius klausimus apie perskaitytas pasakas. Per linksmąją pertraukėlę komandos lenktyniavo, kuri greičiau pripūs balionus ir sugalvos palinkėjimus bibliotekai. Susumavus rezultatus, buvo paskelbti nugalėtojai, kuriems buvo įteikti prizai. Paguodos prizus gavo ir pralaimėjusi komanda. Pasivaišinę saldainiais, vaikai namo išskubėjo kupini geros nuotaikos ir noro dar daugiau perskaityti knygučių.

{gallery}20130510NRengZiniosManoProtoAkys{/gallery}

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. info@pagegiusvb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: