Skip to content Skip to footer

Šilgalių bibliotekoje – poetinė viktorina mažiesiems lankytojams

Skaitymas – tai būdas bendrauti, suprasti mus supantį pasaulį ir pažinti save. Spalio 25 d. Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Šilgalių filialo bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė pakvietė 7-12 m. Pagėgių krašto vaikus į literatūrinę viktoriną „Pamąstysim, neskubėsim ir būtinai atspėsim“, skirtą poetės, dramaturgės, vertėjos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės 80-osioms gimimo metinėms paminėti. Artimesniam bei glaudesniam jaunųjų bibliotekos lankytojų susipažinimo su rašytojos gyvenimu ir kūryba tikslui, buvo parengta literatūrine paroda „Sugrįžimas į vaikystę“, atskleidžianti daugiau negu 40 metų besitęsiantį autorės kūrybinį indėlį į vaikams skirtos literatūros aruodą.

 

Gausi raštijos veikėjos Ramutės Skučaitės literatūrinių kūrinių kraitė pelnė daugelį įvertinimo ženklų, iš kurių vienas svarbiausių – du kartus gauta Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos (IBBY) Lietuvos skyriaus premija už geriausią vaikų Metų knygą. Šiuo svariu literatūriniu titulu įvertintos autorės knygos „Lopšinė ešeriukui“ ir „Laiškas sekmadieniui.“ Pati rašytoja apie savo pašaukimą rašyti vaikams teigia „Esu laiminga, kad rašau vaikams. Jaučiu, kad tuomet iš tiesų galiu nuveikti kažką naudingą visiems. Manau, kad gera vaikų poezija reikalinga visiems. O ypač vaikui reikalinga poezija. Ji gydo mažylio sielą“. Šilgalių bibliotekoje organizuotos poezijos skaitinių popietės metu, vaikai noriai skaitė poetės eilėraščius ir su malonumu sprendė eiliuotas mįsles, kurių dauguma buvo ganėtinai sunkios. Gudriausi ir išradingiausi mįslių narpliotojai gavo saldžių prizų bei įvairių siurprizų.

Literatūrinės – edukacinės viktorinos yra įdomus ir originalus būdas tirti, kaip vaikai suvokia tekstą, tobulinti mažųjų skaitovų skaitymo įgūdžius, skatinti jaunosios kartos pozityvų požiūrį į skaitymą. Šilgalių bibliotekos mažieji bičiuliai jau su nekantrumu laukia naujo susitikimo jaukiame bei linksmame kitame bibliotekos renginyje.

{gallery}20111103NRengSilgal{/gallery}

Tatjana Biliūnienė – Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Šilgalių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: