Skip to content Skip to footer

2023 m. lapkričio 6 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filiale vyko skaitymo skatinimo popietė įvairaus amžiaus vaikams „Saulėtų eilėraščių peizažai“, skirta  rašytojo, poeto, dailininko, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Leonardo Gutausko 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo vaikų dienos centro auklėtiniai su vadove Raimonda Grigele.

Popietės pradžioje Šilgalių bibliotekos bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė renginio dalyviams pristatė parengtą literatūrinę parodą „Eilėmis tapytos svajonės“ bei trumpai supažindino su rašytojo Leonardo Gutausko biografija ir kūryba.

Leonardas Gutauskas – beveik penkiasdešimties poezijos bei prozos knygų vaikams ir suaugusiems autorius. Jo kūrinius „Paukščių Takas“, „Kur nakvoja vėjai“ ir kitas knygas puikiai žino vaikai, o pirmųjų rašytojo knygų skaitytojai šiandien jau ir patys yra tapę tėvais. Vienam interviu lietuvių tapytojas ir rašytojas Leonardas Gutauskas sakė, kad „Jeigu tapau, tai išvis į popierius nepažiūriu, […] bet jau jeigu rašau, tai tada uždžiūva man ir dažai…“. Visas iliustracijas savo knygoms autorius visada piešė pats. Popietės metu buvo skaitomi rašytojo eilėraščiai bei trumpi apsakymai iš knygų  „Juoda žemelė – baltas pyragėlis“,  „Dangaus kalvis Perkūnas“, „Sidabro žuvys žaidžia“ ir kt.

Vėliau bibliotekininkė pasiūlė popietės dalyviams paragauti „dailininko duonos“: išbandytos terapinės šviesos ir smėlio stalų edukacijos, kurių metu iš kinetinio smėlio kurtos svajonių pasakos bei, pasitelkus fantaziją, ant specialių „kupolų“ piešta rankoms pritaikytais dažais.

Renginio metu netrūko smagių akimirkų, o kūrybinis procesas pasirodė toks įtraukiantis ir malonus užsiėmimas, kad laikas praėjo neįtikėtinai greitai.

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

Tatjanos Biliūnienės ir Raimondos Grigelės nuotraukos

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: