Skip to content Skip to footer

Per košiantį vėją, tačiau su spindinčiomis šypsenomis veiduose, 2024 m. sausio 25 d. į Vydūno viešąją biblioteką atvyko gausus būrelis entuziastingai nusiteikusių Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 4a klasės mokinių drauge su mokytoja Rasa Armoniene. Čia jie dalyvavo literatūrinėje edukacijoje ,,Skraiduolių nuotykiai: apie Ventės ragą ir ne tik…“. Renginys skirtas Tarptautinei edukacijos dienai ir rašytojos, prozininkės, istorinių romanų autorės Ginos Viliūnės 50-ies metų sukakčiai paminėti.

Renginio pradžioje trumpai apžvelgta 2021 m. pasirodžiusi rašytojos Ginos Viliūnės knyga „Kur dingo gandras Grantas? Paukščių nuotykiai Ventės rage“. Mokiniai aktyviai atsakinėjo į vyresniosios bibliotekininkės darbui su vaikais Gitanos Baužaitės parengtos viktorinos „Ar pažįsti Lietuvos skraiduolius?“ klausimus bei stengėsi įminti mįsles.

Vaikai buvo maloniai nustebinti: jie turėjo galimybę stebėti Ventės rago ornitologinės stoties vyriausiojo ornitologo Vytauto Eigirdo specialiai jiems paruoštą vaizdo medžiagą apie Ventės ragą, Lietuvos paukščius, sparnuočių migraciją ir žiedavimą. Tačiau žinių kelionė po Ventės ragą bei paukščių pasaulį tuo nesibaigė: vaikai entuziastingai atsakinėjo į p. Vytauto parengtus video klausimus. Naujai įgytos žinios „pasaldintos“ paukštelių vardais pavadintų saldainių degustacija.

Atsisveikinant, vaikai džiaugėsi ir krykštavo, jog „biblioteka – tai vieta, kur nuotykiai niekada nesibaigia…“. Mokytoja su mokiniais, padėkoję už renginį, užsiminė apie planus aplankyti Ventės ragą.

Bibliotekos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Ventės rago ornitologinės stoties kolektyvui ir gerbiamam vyr. ornitologui Vytautui Eigirdui už praplėstą jaunosios kartos žinių akiratį bei pagarbos gamtai ugdymą.

Gitana Baužaitė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresnioji bibliotekininkė darbui su vaikais

Nuotraukų autorės – Asta Andrulienė ir Gabija Sragauskaitė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: