Skip to content Skip to footer

Rudenišką ir saulėtą 2023 m. rugsėjo 20 d. popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė kraštiečius ir bibliotekos svečius kvietė iš arčiau apžvelgti nuo rugpjūčio 8 d. bibliotekoje eksponuojamą parodą – „Vasario 16-osios Akto signatarų autografai profesoriaus Liudo Mažylio kolekcijoje“.

          Šios įspūdingos parodos pristatyti į biblioteką atvyko parodos autorius, ypatingas ir lauktas svečias – Europos parlamento narys, politologas, chemikas, šešių išradimų vienas autorių, paskelbęs apie keturiasdešimt mokslinių straipsnių, daugybės knygų autorius, bendraautorius, sudarytojas, kolekcininkas, ne vieną garbų apdovanojimą pelnęs gerbiamas profesorius Liudas Mažylis, kurio vardas garsiausiai skambėjo kai 2017 metais Vokietijos politiniame archyve jis rado Vasario 16-osios Akto originalą lietuvių ir vokiečių kalbomis.

          Pristatydamas parodą profesorius minėjo, kad rinkti signatarų parašus pradėjo nuo to, kai tvarkydamas savo senelių dokumentų archyvą rado keletą signatarų parašų. Tuomet manė, kad nebus sunku surasti ir kitus parašus. Profesorius pasidalino istorijomis apie kiekvieno parašo (iš viso jų surinkta septyniolika) atsiradimą jo kolekcijoje, atskleidė detales apie signatarų asmenybes, taip pat paminėjo, kad kolekcijoje trūksta dar trijų parašų. Baigdamas  pristatymą prof. Liudas Mažylis atsakė į rūpimus renginio dalyvių klausimus, o Vydūno bibliotekos fondas pasipildė prof. Liudo Mažylio dovanota jo knyga „Vėl karas Europoje“, bei padovanotu svarbiu Lietuvai dokumentu – Lietuvos nepriklausomybės akto kopija.

       Baigiantis susitikimui sveikinimo žodį tarė renginyje dalyvavusi Pagėgių savivaldybės vicemerė Ligita Kazlauskienė. Už gražų, informatyvų parodos pristatymą ir apsilankymą bibliotekoje padėkojo ir simbolinę atminimo dovaną prof. Liudui Mažyliui įteikė bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė. Renginio pabaiga pažymėta renginio dalyvių, svečių bei organizatorių įsiamžinimu bendroje nuotraukoje bei profesoriaus pasirašymu bibliotekos svečių knygoje.                 

         Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė už galimybę eksponuoti bei pristatyti parodą dėkoja parlamentaro padėjėjai Sandrai Tamašauskienei.

Dalia Mankienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukų autorė – Asta Andrulienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. info@pagegiusvb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: