Skip to content Skip to footer

Mezgimas – tai terapija, kai pamiršti visas niūrias mintis ir sunkumus, atsipalaiduoji, tiesiog pabūni pats su savimi. Pasinerti į šią atpalaiduojančią terapiją kvietė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Kentrių filialas, 2024 m. balandžio 8 d. organizavęs jaukią ir šiltą etnografinę-edukacinę kraštiečių kūrybos sklaidos popietę šeimoms „Mezginiuose įsisupusi biblioteka“, skirtą artėjančiai Pasaulinei kultūros dienai paminėti.

Renginio metu  pristatyta kentriškės menininkės Danutės Burmij personalinė mezginių paroda „Megzti žaislai prabyla bibliotekoje…“. Renginio dalyviai ir svečiai apžiūrėjo bibliotekos erdves puošiančios ekspozicijos kūrinius – įvairiausių raštų, spalvų ir rūšių mezginius, tarp kurių – megzti žaislai, vaikų ir suaugusiųjų apranga, jos detalės bei aksesuarai.

Rankdarbių mėgėja Danutė Burmij pasakojo turinti daugybę pomėgių, tačiau visus juos aprėpti kartais nebeužtenka ir dviejų rankų. Anot parodos autorės, mezgimas, pynimas iš popieriaus, dekupažas – išskirtinai žiemos vakarų užsiėmimai, o vasarą ir taip darbų netrūksta, namų ir sklypo puoselėjimas pasiglemžia beveik visą laisvalaikį. Ir lyg būtų maža šių veiklų, gerb. p. Danutė dar yra ir įgudusi siuvėja, o jos kuriami siuviniai reikalauja preciziško tikslumo, matematikos žinių ir, žinoma, kūrybiškumo, kurio šiai auksarankei išties nestinga. Puikiai ir beregint greit prabėgo popietė, prie arbatos puodelio nuoširdžiai bei atvirai dalintasi kūrybinėmis mintimis, tolimesniais kūrybiniais planais.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė Jūratė Tūtoraitienė  padėkojo menininkei Danutei Burmij ir visiems susirinkusiems už malonaus bendravimo ir gražios bendrystės kupiną popietę, palikusią šiltus prisiminimus renginio dalyvių širdyse.

Jūratė Tūtoraitienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Kentrių filialo bibliotekininkė

Nuotraukų autorė –  Jurgita Stumbrienė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: