Skip to content Skip to footer

Minint Tarptautinę rašytojų dieną, 2023 m. kovo 3 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Šilgalių filiale vyko susitikimas su rašytoju, scenaristu Broniumi Bušma (Vilnius).

Renginys prasidėjo visiems dalyviams draugiškai užtraukiant dainą iš populiaraus televizijos serialo „Giminės: „Kur gimėm, kur augom, kur žemė šventa / Sustokime, sesės ir broliai / Užtraukime dainą, kurią kažkada / Dainuodavo mūsų senoliai…“

 Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė trumpai supažindino renginio dalyvius bei svečius su rašytojo biografija ir kūryba. Savo kūryboje suaugusiems ir vaikams autorius pasakoja apie žmogaus teisę į laisvę ir asmeninę laimę („Šventiškas interviu“, „ Monologas savam kieme“, „Giminės: kino romanas“), knygose vaikams bei paaugliams iškelia aktualias jaunimo gyvenimo problemas ir negeroves bei jų svajones („Strazdanota vasara“, „Būk geras, Jackau, nemirk!“). Pripažinimo Bronius Bušma sulaukė parašydamas scenarijų pirmajam po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo lietuviškam serialui „Giminės“, taipogi didžiulė sėkmė lydėjo ir kitus jo parašytus scenarijus televizijos serialams: „Dapkai ir Butkai“, „Broliai“, „Rojus Lietuvoj“.

2021 m. pasirodė naujausia Broniaus Bušmos knyga „Giminės. Taip jie jas kūrė“.

„Mano knygos pagrindinė misija – pagerbti buvusius kolegas“, – sakė rašytojas, pristatęs savo knygą Šilgalių bibliotekoje. Bronius Bušma, kalbėdamas apie serialo kūrimo procesą ir užkulisius, prisiminė, kad tada jie visi buvo jauni ir entuziastingai nusiteikę, nežiūrint į tai, kad ir nemažai kritikuojami. Seriale „Giminės“ pasakojama Šepučių giminės istorija, kur buvo sprendžiamos įvairios giminių problemos: žemės atgavimas ir konfliktai dėl jos, meilės pinklės, reketininkų terorizavimas ir bauginimas. Vienu metu šis serialas netgi lenkė visų kitų TV serialų populiarumą. Susitikimo metu buvo rodomas videofilmas, kuriame pateikti šio serialo fragmentai ir interviu su aktoriais.

Vakaro svečius dainomis džiugino Šilgalių kaimo folklorinio ansamblio „Kamana“ dainininkai Ramunė Jasienė ir Kęstutis Bytautas. Sveikinimo žodžius ir nuoširdžius linkėjimus išsakė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Ramutė Vaitkuvienė ir bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė, įteikdamos rašytojui gėles ir lauknešėlį, o atlikėjams – po saldžią dovanėlę. Norintieji galėjo čia pat įsigyti vakaro metu pristatytą Broniaus Bušmos knygą „Giminės“ ir gauti autoriaus autografą ar įsiamžinti drauge nuotraukoje.

Įdomus vakaras leido pabėgti nuo kasdienybės bei priminti visiems susirinkusiems, kaip svarbu nepamiršti savo giminės šaknų ir mylimų žmonių, gyvenančių šalia.

Tatjana Biliūnienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Šilgalių filialo bibliotekininkė

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Jaunimo g. 3, Pagėgiai
Tel. 8 441 57 328
El. p. pagegiusvb@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188208799

Darbo laikas:

I - V: 8:00 - 17:00
VI: 9:00 - 16:00

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros diena.
Lankytojai neaptarnaujami.

Bendraukime: